arrows Analýzy, trendy arrows Věda a výzkum v praxi arrowsZónové sálavé vytápění velkoprostorových objektů
grafické podklady autor
text Miroslav Kotrbatý
číslo: 01/2012
Zónové sálavé vytápění velkoprostorových objektů

· Rozdělení velkoprostorového objektu ve směru vertikálním na tři zóny A, B, C
Tvorba pracovního prostředí ve velkoprostorovém objektu, resp. v průmyslové hale, je nesmírně obtížnou úlohou. Na rozdíl od maloobjemových místností se u velkoprostorových staveb vytvářejí v celém prostoru různé zóny s odlišnými teplotními parametry. Tento různorodý stav způsobují jak proměnné vnější podmínky, tak i fyzikální zákony, působící na pohyb vzduchu v halovém prostoru.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. Miroslav Kotrbatý
Ing. Miroslav KotrbatýProfesně je zaměřen na projektování otopných soustav v průmyslových závodech a je hlavním specialistou koncepční studie zásobování průmyslových závodů teplem. Během dosavadní pracovní činnosti se věnoval vývoji sálavých a infrazářičových soustav a typizaci předávacích stanic tepla. To se stalo i hlavní náplní soukromé projektové firmy, kterou v roce 1990 založil v Praze, a později i výrobního závodu, který založil se synem, dcerou a vnukem v Pelhřimově. V 50. letech byl zakládajícím členem ČSVTS, obor technika prostředí, a v 90. letech zakládajícím členem ČKAIT.
E-mail: miroslav.kotrbaty@kotrbaty.cz

Rozhodující vliv, a to jak na tvorbu vnitřního prostředí v zóně pobytu člověka, tak i na energetickou náročnost, má zvolený princip vytápění – teplovzdušné, resp. sálavé. Z hlediska tvorby energetických zón lze velkoobjemový objekt dělit jak ve směru vertikálním, tak ve směru horizontálním.

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 01/2012).Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Tip: Insurance working capital. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki.
© 2007