arrows Realizace staveb arrowsZkušenosti z výstavby Pavilonu indonéské džungle ZOO Praha
grafické podklady Ester Havlová, AND architektonický ateliér
Jaromír Kosnar, Vratislav Danda
číslo: 08/2012
Zkušenosti z výstavby Pavilonu indonéské džungle ZOO Praha

· Interiér expoziční haly Pavilonu indonéské džungle v ZOO Praha
Příspěvek shrnuje zkušenosti z provozu stavby Pavilonu indonéské džungle v ZOO Praha a představuje výsledná řešení, která byla ve své době experimentální nebo nová. Vyžadovala proto úzkou spolupráci odborníků z různých oborů a také jistou míru odvahy podstoupit riziko při realizaci atypických, neověřených postupů.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. arch. Jaromír Kosnar
Studium na Fakultě architektury ČVUT v Praze dokončil v roce 1987. Od roku 1992 působí v architektonickém ateliéru AND.
E-mail: jaromir.kosnar@andarch.cz
Spoluautor:
Ing. arch. Vratislav Danda
E-mail: vratislav.danda@andarch.cz

Pavilon indonéské džungle v pražské ZOO, dokončený před osmi lety, získal v nedávné době pozoruhodné ocenění v mezinárodním měřítku: tým odborníků, připravující výstavbu obdobného pavilonu v zoologické zahradě v britském Chesteru (jedné z nejoceňovanějších evropských ZOO), zvolil pražský pavilon za nejvhodnější referenční stavbu z hlediska architektonického, provozního a technického řešení. Znamená to, že z pražské realizace budou čerpány technické podklady a zkušenosti z návrhu, výstavby a provozu pro řešení nového pavilonu ve Velké Británii. A důvod této volby? Podle mínění britských specialistů se jedná o nejlepší pavilon svého druhu v Evropě!

Uvedený příklad dokazuje, že v České republice může vzniknout unikátní stavba, která nejen že dosahuje plně srovnatelné mezinárodní úrovně, ale může být inspirací a vzorem pro podobné stavby v zahraničí.


Osazení budovy na pozemku a její tvarování vychází ze záměru optimálního začlenění pavilonu do okolního terénu při respektování potřeb vnitřní prostorově náročné expozice

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 08/2012)





Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007