arrows Firemní blok arrowsZkušenosti z BATIMAT
text: redakce
číslo: 02/08
Zkušenosti z BATIMAT
odeslat odeslat    tisk tisk

Listopadový pařížský stavební veletrh BATIMAT je nesporně jednou z nejgigantičtějších stavebních výstavních akcí na světě. Letos se mezi více než 2700 vystavovateli objevilo pět českých firem. Jednou z nich byl i výrobce krbů a krbových vložek BeF Home, s.r.o. Zkušenosti firmy s účastí na vyhlášeném veletrhu sdělila PhDr. Šárka Hlavatá.

Zúčastnili jste se veletrhu Batimat zatím dvakrát – jak byste z pohledu vašich účastí zhodnotila efektivitu účasti na Batimat?
V době naší první účasti jsme neměli ve Francii žádné obchodní kontakty, teprve na veletrhu jsme našli své první odběratele, a začali tak budovat dealerskou síť v některých částech Francie. Paradoxně jsme na tomto veletrhu našli obchodní partnery z jiných zemí Evropy i mimo ni. Druhá účast nám přinesla nové kontakty, a tím rozšíření naší prodejní sítě. Každý veletrh samozřejmě znamená možnost srovnání s konkurencí a sledování nových trendů v oboru.

Jak se lze z pohledu české stavební firmy či producenta stavebních hmot a materiálů prosadit na francouzském trhu?
Jsme výrobci krbů a krbových vložek a Francie se sama považuje za kolébku krbů, takže konkurence je zde opravdu veliká. Nezbývá než přesvědčit stávající prodejce o špičkové kvalitě našich výrobků za rozumnou (nikoli nízkou) cenu.

Jaký má podle vás Batimat v současnosti a do budoucna marketingový potenciál pro české firmy?
Francie má vzhledem ke své velikosti a počtu obyvatel obrovský trh. Konkrétně v našem oboru je zde však, jak jsem zmínila, obrovská konkurence. Je zde velké množství tuzemských výrobců i dovozců, kteří se snaží na náročném trhu uplatnit, a francouzští zákazníci jsou velcí patrioti. Není jednoduché je přesvědčit o kvalitě. Pokud by jakákoli česká firma ze stavebnictví chtěla vstoupit na francouzský trh, myslím, že vystavovat na BATIMAT je jedna z nejlepších možností, jak se uvést a získat kontakty. Veletrh je totiž ve velké míře navštěvovaný především odbornou veřejností.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007