arrows Soutěže arrowsZe všech oborů jsou v soutěži Firma roku nejúspěšnější stavaři
text: redakce
číslo: 06-07/09
Ze všech oborů jsou v soutěži Firma roku nejúspěšnější stavaři
Jsou pro celé hospodářství důležití hned z několika hledisek: výrazně přispívají do státního rozpočtu, jsou jedním z největších zaměstnavatelů, indikátorem hospodářské konjunktury i krize zároveň.
odeslat odeslat    tisk tisk

To jsou důvody, proč se Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR rozhodl podpořit čtvrtý ročník všeoborových podnikatelských soutěží o ceny Hospodářských novin, Vodafone Firma roku 2009 a Zlaté stránky soutěž Živnostník roku 2009.

Šance stavebních firem jsou vysoké – předloni se stal stavitel Libor Václavík z Ostravy celorepublikovým vítězem v soutěži Živnostník roku a vloni nymburská Building SP spol. s r.o. získala v celorepublikovém finále druhé místo.

„Účasti v soutěži nelitujeme. Samotné krajské kolo naší firmě pomohlo. Našim zaměstnancům se dostalo veřejného uznání a dozvěděl se o nás celý kraj,“ řekl jednatel Building SP spol. s r.o. Martin Slanina.
Cílem těchto soutěží je zviditelnit podnikatelské úsilí, potřeby jednotlivých odvětví hospodářství a především vytvořit důstojnou platformu pro diskuzi týkající se podmínek podnikání. Proto organizátoři podnikatelských soutěží vyhlašují i anketu Absurdita roku, která má upozornit na absurdní a zbytečné administrativní překážky, jež úřady podnikatelům ukládají.
O smyslu této ankety svědčí fakt, že oba ročníky Absurdity roku byly zásluhou medializace úspěšné – Absurdita roku 2007 byla novelou Živnostenského zákona odstraněna a práce na odstranění loňské Absurdity roku – povinností nakládat s vytěženou zeminou jako s odpadem – je již v legislativním procesu.

Do soutěží je možné se přihlásit do konce června na www.firmaroku.cz nebo www.zivnostnikroku.cz. Je taktéž možné nominovat zajímavou firmu nebo živnostníka, kteří mají šanci zvítězit.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007