arrows Firemní blok arrows Informační servis arrowsZavršení integračního procesu společností skupiny Brammer v České republice
redakce
číslo:
Završení integračního procesu společností skupiny Brammer v České republice
Vedení společnosti Brammer Czech a.s. na tiskové konferenci v Praze oznámilo dokončení integračního procesu v České republice. Počínaje 1.10.2011  fungují firmy ZPV Group s.r.o a Brammer Czech servis, s.r.o. jako součást  Brammer Czech a.s. („Brammer Czech“), jejímž jediným vlastníkem je Brammer PLC z Velké Británie.
odeslat odeslat    tisk tisk

Od roku 2002, kdy skupina Brammer v České republice otevřela svou první pobočku, pomalu rozšiřuje své působení díky akvizicím podniků, které nabízejí potřebné synergie a služby odpovídající její dlouhodobé strategii. Nyní, když byla integrace dokončena, je cílem organický růst, který již začíná přinášet své ovoce. Počet zaměstnanců společnosti Brammer Czech vzrostl z 88 z počátku roku 2010, kdy proces konsolidace začal, na 107 k dnešnímu dni. Očekává se, že dojde také ke zvýšení obratu ze 495 milionů Kč v roce 2010 na odhadovaných 562 milionů Kč za rok 2011. Po finalizaci konsolidace se navíc očekává nárůst obratu v roce 2012 o 12,6%.

Ladislav Burian, generální ředitel Brammer Czech a.s., ke konsolidaci říká:

„Společnost Brammer PLC má pro vstup na nové trhy osvědčenou strategii, tj. začít pomalu a postupně budovat svou činnost a rozsah služeb tím, že najde silné lokální partnery, kteří z dlouhodobé perspektivy mohou značku Brammer snadno doplnit. Jsme moc rádi, že se nám v České republice podařilo tento proces dokončit, a těšíme se, že našim zákazníkům budeme moci nabídnout širokou škálu služeb a odborných znalostí ještě výhodněji.“

Brammer Czech si již vybudovala velmi dobré jméno v oblasti prodeje ložisek, součástek pro přenos mechanického výkonu a hydraulických i pneumatických  komponentů, včetně doplňkového sortimentu pro údržbu, což jsou oblasti, kde zaujímá pozici lídra na trhu. Mezi její zákazníky v této oblasti patří např. Plzeňský Prazdroj, Kraft Foods a Continental. Fúze společností  ZPV Group s.r.o. a Brammer Czech servis, s.r.o jí umožnila dosáhnout silného postavení na českém trhu také v dodávkách převodovek, úprav a výroby lineárních vedení a ve službách potřebných pro údržbu výrobných zařízení, jako je například provozní diagnostika. Společné působení integrovaných firem pod hlavičkou Brammer Czech a.s. přináší komerční výhody a umožňuje tak zvýšit kvalitu poskytovaných služeb a jejich komplexnost.

Burian dále říká:

„Společnosti ZPV Group s.r.o. a Brammer Czech servis, s.r.o. byly v posledních  letech mimořádně úspěšné samy o sobě. Věříme, že sjednocení všech tří společností pod jedinou značku přinese spoustu nových příležitostí.

Ladislav Burian je generálním ředitelem pro Českou a Slovenskou republiku. Na Slovensku  Brammer zajišťuje své aktivity prostřednictvím dceřinné společnosti Brammer Slovakia s.r.o.  
Společnost Brammer je celoevropským distributorem průmyslového výrobního vybavení pro MRO (údržba, oprava, provoz). Do rozsáhlé nabídky produktů společnosti Brammer patří ložiska, produkty pro přenos mechanického výkonu (včetně převodovek a motorů), vzduchové komponenty, hydraulika, těsnění a průmyslová automatika i kompletní sortiment nářadí a nástrojů, spotřebního materiálu pro údržbu, a výrobků pro ochranu zdraví a bezpečnosti při práci.

Společnost Brammer je autorizovaným distributorem pro řadu předních světových značek, jako je např. SKF, NSK, Renold, Gates, Timken, Siemens, Simrit,, 3M a Schaeffler. Dodává produkty velkým výrobcům, jako je např. BMW, Cemex, Crown, Daimler AG, Dupont, Kraft Foods, Nabisco a Smurfit Kappa, ale i řadě středních a menších lokálních výrobců.

Společnost zaměstnává více než 2 500 lidí ve více než  325 pobočkách v 15 zemích po celé Evropě. Kanceláře, distribuční centra a pobočky má v Rakousku, Belgii, České republice, Francii, Německu, Maďarsku, na Islandu, v Irsku, Itálii, Lucembursku, Nizozemí, Polsku, na Slovensku, ve Španělsku a ve Velké Británii. Ve většině těchto zemí má národní distribuční centra.

Brammer měl v roce 2009 obrat překračující 475 milionů € (426,1 milionů £) a nabízí přes 2 500 000 pro produktů více než 100 000 zákazníků.

Kombinací technické expertizy, špičkové logistiky dodavatelského řetězce, nákupu a řízení poskytovatelů třetích stran se společnosti Brammer prokazatelně daří šetřit svým zákazníkům peníze ve třech základních oblastech: snížení celkových pořizovacích nákladů, zlepšení celkové výrobní efektivity a snížení pracovního kapitálu.

Více informací naleznete na internetových stránkách společnosti www.brammer.biz

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
tip: insurance working capital
© 2007