arrows Firemní blok arrowsZateplování již zateplených domů
grafické podklady BAUMIT, spol. s r.o.
Ing. Petr Lorenc
číslo: 09/2012
Zateplování již zateplených domů
V době neustále rostoucích cen energií a zvyšujících se požadavků na ochranu životního prostředí se již téměř žádná stavba neobejde bez zateplení fasády. Zatímco na přelomu tisíciletí se běžně zateplovalo s izolanty silnými 50 až 80 mm, v posledních letech se tloušťky tepelných izolací posunuly spíše k 140 až 200 mm.
odeslat odeslat    tisk tisk

Nejeden zateplovací průkopník z devadesátých let, který by svůj zateplený dům chtěl v současnosti pozvednout do energeticky a finančně výhodnějšího stavu, musí řešit nepříjemnou otázku, co si počít s již existujícím tenkým zateplovacím systémem. Odstranit jej, odvézt na skládku a začít opět „od nuly“? Nebo bez obav nově zateplovat přes vrstvu dřívějšího zateplení?

Bez obav, automaticky a živelně to určitě možné není. Jako řízený předem naplánovaný proces s několika kontrolními a rozhodovacími uzly to však může být snadné i bezpečné.


Založeni dodatečneho zateplovaciho systemu Baumit Star:
1 – zdivo;
2 – stary zateplovaci system;
3 – lepidlo Baumit StarContact;
4 – novy zateplovaci system;
5 – šroubovaci hmoždinka;
6 – stěrka Baumit StarContact;
7 – siťovina Baumit StarTex;
8 – zakladni natěr Baumit UniPrimer;
9 – tenkovrstva probarvena omitka Baumit

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 09/2012).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007