arrows Firemní blok arrowsWeber Terranova - 20 let na českém trhu
text a foto: redakce
číslo: 09/10
Weber Terranova - 20 let na českém trhu
Saint-Gobain Weber Terranova, a.s., významný výrobce stavebních materiálů, v měsíci září oslaví dvacetileté výročí svého působení na území České republiky.
odeslat odeslat    tisk tisk

Saint-Gobain Weber Terranova je v současné době pojmem nejen mezi odbornou stavební veřejností, ale dokázala oslovit a vstoupit do povědomí individuálních stavebníků, pracujících na zhodnocení svých nemovitostí. Společnost toho dosáhla nejenom kvalitou svých výrobků, ale také tím, že jako jedna z mála zaměřila veškeré své úsilí na přizpůsobení se specifickým stavebním i estetickým potřebám tuzemských firem a stavebníků. V tomto smyslu se SGWT již od svého počátku chovala jako ryze česká firma a také takto byla širokou veřejností vnímána. I díky dobré znalosti tuzemských potřeb a světových trendů dokázala neustále vnášet nové nápady, vyvíjet nové materiály, způsoby aplikace, systémy a technologie. Tento kreativní přístup je pro tuto společnost charakteristický dodnes.

Saint-Gobain Weber Terranova, a.s.

Cesta k úspěšnosti SGWT nebyla tak jednoduchá, jak by se z dnešního pohledu mohlo zdát. Před dvaceti lety bylo jasné, že zde bude probíhat nejenom masivní nová výstavba, ale i dlouhodobé rekonstrukce bytového a domovního fondu. Navíc se tu jednalo o trh dlouhodobě nenasycený základními stavebními potřebami, o moderních materiálech, technologiích a postupech nemluvě. Takže byť i rozlohou nevelký, skýtal český trh velmi slibný výhled rozvoje. Všechny tyto okolnosti záhy vytvořily silné konkurenční prostředí, ve kterém se snažily uspět firmy zvučných zahraničních jmen i rostoucí tuzemská konkurence. SGWT je hrdá na to, že se této soutěže účastnila již od počátku a ze společnosti založené několika lidmi na zelené louce je dnes vůdčí firma v oboru se třemi stovkami zaměstnanců.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007