arrows Soutěže arrowsVýsledky soutěže REVIT OPEN 2008
foto a text: redakce
číslo: 04/09
Výsledky soutěže REVIT OPEN 2008
Vítězi soutěže, jejímž tématem byl návrh energeticky soběstačného a ekologického objektu pro meteorologickou stanici v CHKO Králický Sněžník, se stali studenti z Fakulty architektury (FA ČVUT v Praze) – Martin Prokš a Marek Přikryl, kteří představili návrh specializované vědecké stanice s nepřetržitým celoročním provozem.
odeslat odeslat    tisk tisk

Soutěž byla vypsána pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol s architektonickým nebo stavebním zaměřením v České a Slovenské republice.

Cílem soutěže bylo vytvořit nejlepší ideový návrh soběstačného a ekologického objektu meteorologické stanice do lokality s panoramatickými výhledy na vlastní pohoří, Hrubý Jeseník a Rychlebské hory. V návrhu stavby bylo třeba zohlednit minimální provozní náklady, minimální provozní zátěž pro životní prostředí a směřovat projekt k nízkoenergetickému domu. Studie 3D modelů byly vytvářeny v softwarových řešeních firmy Autodesk, konkrétně v aplikacích Revit Architecture, AutoCAD Architecture, a vizualizace v Autodesk 3ds Max.

V rámci soutěže byla hodnocena následující hlediska:

  • architektonické hledisko a schopnost objektu plnit požadovaný účel (45 %);
  • technické, konstrukční a materiálové řešení, tepelné ztráty (výpočet), energetický systém (grafické schéma), zdravotechnika (zdroj vody a likvidace), ekologie provozu (30 %);
  • softwarové řešení (15 %);
  • bonus za preciznost zpracování v softwaru Revit (10 %).

1. místo: Martin Prokš, Marek Přikryl – FA ČVUT Praha
¤ 1. místo: Martin Prokš, Marek Přikryl – FA ČVUT Praha

2. místo: Kateřina Dvořáková – FA VUT Brno
¤ 2. místo: Kateřina Dvořáková – FA VUT Brno

3. místo: Jan Kokeš, Zdeněk Chmel – FA VUT Brno
¤ 3. místo: Jan Kokeš, Zdeněk Chmel – FA VUT Brno

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007