arrows Firemní blok arrowsVEKRA zahájila provoz v novém závodě
text: redakce
číslo: 06/08
VEKRA zahájila provoz v novém závodě
Společnost VEKRA, vedoucí firma v oboru oken a dveří, uvedla v dubnu tohoto roku do provozu další produkční halu. Jedná se o zcela novou výrobu dřevěných oken, postavenou „na zelené louce“, která rozšiřuje kapacitní možnosti společnosti o dalších 200 okenních jednotek za den.
odeslat odeslat    tisk tisk

Areál ve Staré Pace má celkovou plochu asi 5,5 ha. Dnes zde stojí celkem již čtyři haly, tři produkční a jedna skladová. Náklady na stavební část nové investice, tj. produkční haly na dřevěná okna a skladovací haly, činily asi 75 milionů korun. Investice do moderní technologie si vyžádala více než 70 milionů korun. Produkční hala o rozloze 4200 m2 pro výrobu dřevěných oken je nejmodernější provozovnou v ČR.
Technologické zázemí představuje zejména dřevoobráběcí centrum Windor 100, první stroj svého druhu na českém území. Toto soustrojí podle numerického zadání zcela automaticky postupně na několika jednoúčelových aparátech provede základní obrobení jednotlivých lepených dřevěných hranolů určených k následnému srážení rámů a křídel budoucího okna nebo dveří. Celé zařízení, instalované na ploše téměř 300 m2, je naprosto klíčovým strojem celé technologie a nemá v celé ČR obdobu. Bez zásahu lidské ruky vykonává kontinuálně čepovací práce (vždy 2 díly najednou), vrtací činnosti a frézování profilů. Nedílnou součástí zařízení je i laserová zapisovací jednotka, která slouží jako součást systému identifikovatelnosti jak dílů, tak jednotlivých položek zakázky. Poslední činností, kterou obráběcí centrum provádí, je chemická impregnace dílců pomocí integrovaného flutovacího tunelu. Náklady na pořízení obráběcího centra činily 40 % z nákladů na celou technologii.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007