arrows Firemní blok arrowsTvarovky pro pohledové zdivo
redakce
číslo: 09/07
Tvarovky pro pohledové zdivo
odeslat odeslat    tisk tisk

Použití pohledového zdiva Liapor¤ Použití pohledového zdiva Liapor 

Na letošním stavebním veletrhu představila společnost Lias Vintířov, lehký stavební materiál, k.s. svoji horkou novinku Pohledové zdivo Liapor, které vhodně doplňuje stávající nabídku stavebního materiálu Liapor.
Pohledové zdivo je vyhledáváno stále více a jedním z hlavních důvodů je návrat k přírodním stavebním materiálům, u nichž je možno docílit ve spojení se stavebně fyzikálními vlastnostmi natolik atraktivní vzhled, že další úprava je nadbytečná. Tomuto trendu nahrává i úspora nákladů při použití pohledového zdiva během výstavby. Zajímavá struktura tvarovek Liapor umožnila použít zdivo jako režné, bez omítek. S pohledovým zdivem Liapor lze vytvořit esteticky zajímavé interiéry při zachování všech výhod zdiva z lehkého keramického betonu. Mezi tyto výhody patří především mrazuvzdornost, vysoká životnost, požární odolnost a dobré akustické vlastnosti. Všechny typy tvarovek Liapor mají požární odolnost ve třídě A.
Pohledové zdivo nachází uplatnění zejména pro stěny výrobních a sportovních hal, kancelářských a technických prostor a pro ostatní neomítané nosné i nenosné příčky v chodbách, suterénech, sklepích a koridorech. Pohledové zdivo má díky přírodnímu materiálu s pravidelnou strukturou a stálou barevností nevšední, příjemně působící povrch. 
V poslední době bylo pohledové zdivo použito například při rekonstrukci Hudebního divadla v Karlíně, kde našlo své místo v technických a pomocných provozech, prostorách pod jevištěm a v místnostech pro baletky. Více informací na
www.liapor.cz.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007