arrows Realizace staveb arrows Zařízení staveniště arrowsTunelový komplex Blanka - aktuality z výstavby, leden 2011
foto: Jakub Karlíček, SATRA, spol. s r.o.
text: Jakub Karlíček, SATRA, spol. s r.o.
číslo: 02/2011
Tunelový komplex Blanka - aktuality z výstavby, leden 2011

· Ražba tunelu Brusnice probíhá nyní z obou portálů. V červenci 2010 byly práce pozastaveny z důvodu vzniku mimořádné události při ražbě severní tunelové trouby. Nyní jsou práce obnoveny, z portálu Myslbekova je vyraženo v severním tunelu 399,65 m (v úrovni
Po delší době přinášíme fotoreportáž z výstavby Městského okruhu v Praze mezi křižovatkami Malovanka a Pelc-Tyrolka. V obecném povědomí je tento úsek známý spíše jako Tunelový komplex Blanka, ačkoli tunelový úsek je pouze součástí souboru staveb. Ten je tvořen stavbami 0065 Strahovský tunel, 2B etapa (mimoúrovňová křižovatka Malovanka a navazující úsek hloubených tunelů), 9515 Myslbekova–Prašný most, 0080 Prašný most–Špejchar a 0079 Špejchar–Pelc-Tyrolka. V současnosti probíhají práce na všech staveništích po celé trase.
odeslat odeslat    tisk tisk

Křižovatka Malovanka je v současné době téměř dokončena.
¤ Křižovatka Malovanka je v současné době téměř dokončena. Dokončuje se výjezdová rampa z tunelu Blanka směr Břevnov. Provoz v křižovatce je veden v provizorních trasách, aby bylo možné funkčně propojit Strahovský tunel s povrchovou komunikační sítí.


Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 02/2011).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007