arrows Firemní blok arrowsTCHAS - Stavba roku 2007
redakce
číslo: 08/07
TCHAS - Stavba roku 2007
odeslat odeslat    tisk tisk

Dvě ocenění, včetně hlavního titulu Stavba roku 2007, získala na Slovensku novostavba Víceúčelové sportovní haly Poprad Aréna, na jejíž realizaci se jako člen dodavatelského konzorcia podílela stavební společnost TCHAS.
Vedoucím členem sdružení byla slovenská firma Ingsteel na základě projektu Archstudia Poprad. Stavba v hodnotě 230 milionů slovenských korun byla pro investora město Poprad dokončena v říjnu 2006. Pro sportovní, kulturní a společenské akce nabízí celkovou kapacitu 2300 míst s komplexním zázemím. Vedle hlavního titulu Stavba roku 2007 nová hala obdržela rovněž Cenu Slovenské komory stavebních inženýrů.
Mezinárodní odbornou porotu 13. ročníku soutěže tvořili zástupci 13 vyhlašovatelů v čele se Sdružením pro rozvoj slovenské architektury a stavebnictví ABF Slovakia, Ministerstvem výstavby a regionálního rozvoje SR. Porota ocenila zejména komplexně vynikající architektonické řešení díla s optimálním urbanistickým začleněním do městské části.

Víceúčelová sportovní hala Poprad Aréna
¤ Víceúčelová sportovní hala Poprad Aréna

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007