arrows Firemní blok arrowsStejná šířka, ale lepší zvukoizolační vlastnosti
redakce
číslo: 11-12/07
Stejná šířka, ale lepší zvukoizolační vlastnosti
odeslat odeslat    tisk tisk

Zajímavou možnost pro zvýšení komfortu bydlení nabízí novinka v sortimentu akustického zdiva POROTHERM 25 AKU MK. Nová cihla zvyšuje zvukoizolační vlastnosti zdiva bez nutnosti rozšiřovat tloušťku stěn. Díky svým akustickým a tepelným vlastnostem a pevnostním charakteristikám je cihla POROTHERM 25 AKU MK ojedinělým výrobkem. Jedná se o svisle děrovaný pálený cihelný blok využívající netradičního propojení zazubení a maltové kapsy, který byl použit se záměrem dalšího zvýšení zvukové izolace při zachování stejné tloušťky stěn. V důsledku takovéto zdivo poskytuje při stejné šíři větší rezervu pro korekci k (hodnota uvádějící rozdíl mezi výší dB naměřených v laboratorních podmínkách a na samotné stavbě) vlivem šíření hluku vedlejšími stavebními cestami, jako jsou boční stěny nebo podlahové či stropní konstrukce.
Cihla POROTHERM 25 AKU MK patří do řady velmi oblíbených velkoformátových cihelných bloků. Její rozměry (372x250x238 mm) v kombinaci se spojením pero a drážka a maltovou kapsou ve svislých spárách umožňují ve srovnání s maloformátovými akustickými cihlami velikosti CDm velmi rychlé a přesné zdění.
Cihly POROTHERM 25 AKU MK jsou určené pro omítané vnitřní zdivo o tloušťce 250 mm, případně pro vnitřní chráněnou část vnějších vrstvených stěn.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007