arrows Soutěže arrowsStavební výrobek - technologie: zlaté, stříbrné a bronzové ceny za rok 2011 jsou uděleny
Jan Fibiger
číslo:
Stavební výrobek - technologie: zlaté, stříbrné a bronzové ceny za rok 2011 jsou uděleny
Čtvrtý ročník celostátního hodnocení inovací, technologií a výrobků pro stavebnictví významně podpořil původní záměr soutěžního hodnocení výrobků a technologií pro stavby. Důvodů je několik. Stavebnictví samo zažívá propad poptávky a zostření konkurence. Takovýto proces vždy přináší nové inovace a nové technologie, které jsou nositeli následného oživení. V důsledku nových požadavků na energetickou efektivnost budov je s horizontem roku 2018 – 2020 vyžadován pro nové stavby pasivní standard. I to si žádá významné změny jak v řešení obálky budov, tak v systémech vytápění, větrání, ohřevu vody, osvětlení a dalších. Nejen nové nároky na výrobky stanovené EU, ale i snaha o ochranu českého trhu před dovozem nekvalitních materiálů významně posílila tlak na inovace a ověření kvality jednotlivých výrobků a jejich vhodnosti a postupů správného zabudování do stavby. Hodnocení výrobků a technologií za rok 2011 proběhlo v prosinci 2011 a lednu 2012 a vyústilo v udělení 23 známek České stavební akademie s označením Stavební výrobek - technologie roku 2011.
odeslat odeslat    tisk tisk
Známky České stavební akademie uděluje sdružení nevládních a vládních institucí, které se zapojily do programu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství pro toto hodnocení výrobků a technologií. Výrobci a realizátoři technologií předložili podrobnou dokumentaci včetně všech osvědčení, hodnocení zkušeben, certifikátů a technologických postupů na zabudování výrobků do stavby, fotografií a dalších dokumentů. Předložené materiály posuzovala odborná porota složená ze zástupců stavební praxe, akademické sféry, stavebních zkušeben a expertů vyslaných jednotlivými partnerskými organizacemi. Její činnost řídí rada programu, která navrhuje odbornou porotu, spolu s ní diskutuje systém hodnocení a navržené známky ověřuje.
Porota posoudila předložené návrhy a navrhla udělit šest Zlatých cen za nejvíce inovativní výrobky a technologie, udělila ale i Stříbrné a Bronzové ceny za významný přínos a celkovou kvalitu posuzovaných výrobků a technologií. Konečně udělila i čtyři Čestná uznání, kterými porota osvědčila kvalitu posuzovaných výrobků a jejich doporučení pro stavební trh. Tato ocenění byla radou programu potvrzena a dne 28. 2. 2012 proběhlo v Nadaci pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavební výrobek - technologie roku 2011. Poprvé v historii soutěže byla udělena i Cena veřejnosti na základě internetového hlasování.
Proto pokud najdete na obalu, prospektu, technickém popisu nebo webové presentaci některou z udělených značek, vězte, že tyto výrobky a technologie, na rozdíl od mnohých jiných, nesou odborníky udělenou značku kvality České stavební akademie.
Více o jednotlivých výrobcích se dozvíte na webových stránkách http://www.stavebnivyrobekroku.cz/  nebo na výstavě v Nadaci pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze 1 na Václavském náměstí 31.Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007