arrows Soutěže arrows Stavba roku arrowsStavby Karlovarského kraje
foto: archiv účastníků soutěže
text: Ing. Anna Vlášková
číslo: 08/08
Stavby Karlovarského kraje
8. ročník soutěže a přehlídky Stavby Karlovarského kraje se uskutečnil jako jedna z doprovodných akcí 17. ročníku Karlovarské výstavy stavebnictví FOR ARCH 2008.
odeslat odeslat    tisk tisk

Letos byla soutěž a přehlídka opět rozdělena na dvě části – Projekty a Realizace. Hlavní podmínkou pro letošní ročník pro přihlášení stavby a projektu bylo, že stavba musí být postavena na území Karlovarského kraje a musí být zkolaudována a uvedena do provozu v období od 1. ledna 2007 do 30. dubna 2008, projekty musely být zpracovány za období posledních pěti let, tj. od 1. ledna 2003 do 30. dubna 2008. Do soutěže bylo v letošním roce přihlášeno devatenáct staveb. V přehlídce projektů a urbanistických studií bylo přihlášeno sedm projektů.

Vyhodnocené stavby

1. místo a titul Stavba roku Karlovarského kraje
Silniční průtah Karlovy Vary – silnice I/6 Karlovy Vary-západ, 2. stavba

Komplex silničních staveb tvořících druhou etapu průtahu výrazně pomohl vyřešení dopravní situace v krajském městě a stál zhruba 4,5 miliardy Kč. V návaznosti na I. etapu se stal průtah jednou z nejdůležitějších staveb v novodobé historii města.
Přihlašovatel: Stavby silnic a železnic, a.s.
Investor: Ředitelství silnic a dálnic ČR
Projektant: PRAGOPROJEKT, a.s.

2. místo – stavba Historický Ostrov
Rozsáhlá rekonstrukce komplexu budov někdejší koleje piaristů. Obnovené barokní památky budou sloužit nejrůznějším kulturním a sakrálním účelům.

3. místo – Most přes Ohři – Karlovy Vary-Tuhnice
Nový most přes řeku Ohři spojuje městské čtvrti Tuhnice a Rybáře a je součástí budovaného průtahu I/6.

Silniční průtah Karlovy Vary – silnice I/6 Karlovy Vary-západ
¤ Silniční průtah Karlovy Vary – silnice I/6 Karlovy Vary-západ

Vyhodnocené projekty

1. místo Krytý plavecký bazén Karlovy Vary
Projekt bazénu navržený do sportovního areálu v návaznosti na rozestavěné sportovně kulturní centrum v Tuhnicích.

2. místo – Kasárna Klimentov
Rozvojová strategie bývalého vojenského areálu v obci Velká Hleďsebe, kde z opuštěného brownfieldu má vzniknout na ploše 55 hektarů komplexní rozsáhlý areál s bytovou výstavbou včetně veškerých služeb.

Hlasování rolex replica veřejnosti bylo prostřednictvím internetu a SMS zpráv v průběhu měsíce června. Nejvíce hlasů obdržela stavba Lázeňský hotel Humboldt. Z přihlášených projektů získal nejvíce bodů od veřejnosti projekt Hotel Grand Majestic, který je navržen v Karlových Varech v centrálním prostoru města vedle Vřídla.

Krytý plavecký bazén Karlovy Vary - vizualizace
¤ Krytý plavecký bazén Karlovy Vary - vizualizace

Černá cihla

V letošním roce byla zařazena poprvé anketa veřejnosti o symbolickou Černou cihlu. Firmy Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary podporují otevřenou a čestnou soutěž stavebních firem v regionu. Stavařům Regionálního stavebního sdružení i breitling replica watches veřejnosti není lhostejný vzhled staveb, jejich provedení a umístění na různých místech celého Karlovarského kraje. Proto při 17. ročníku výstavy FOR ARCH Karlovy Vary 2008 byla vyhlášena anketa veřejnosti o stavbu, která nejméně pozitivně působí na veřejnost v Karlovarském kraji.
Stavby byly navrženy stavebními odborníky z dokončených a rozestavěných staveb za období od roku 1990 do současnosti. V této anketě měla veřejnost možnost přiřadit stavbám kladné i záporné hodnocení. Cenu Černá cihla získala od veřejnosti stavba rozestavěného objektu Garáže u Imperialu v Karlových Varech.

Garáže u Imperialu v Karlových Varech
¤ Garáže u Imperialu v Karlových Varech (rozestavěný objekt pod budovou hotelu)

Více informací na: http://stavby.karlovarska.net

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007