arrows Soutěže arrows Stavba roku arrowsStavba roku 2012 - finálová nominace
www.stavbaroku.cz
redakce
číslo: 09/2012
Stavba roku 2012 - finálová nominace

· Rekonstrukce františkánského kláštera v Hostinném
Vyhlášení finálové patnáctky soutěže Stavba roku patří tradičně prvnímu týdnu v září. Letošním heslem nominačního kola je bezpochyby slovo rekonstrukce.
odeslat odeslat    tisk tisk

Hned šest staveb v nominované patnáctce nese název rekonstrukce a navíc je tu ještě těžní věž Kukla v Oslavanech, v jejímž případě jde o konverzi. Samozřejmě to není shoda náhod, ale odraz investičního potenciálu české privátní sféry a hlavně protirůstových opatření vlády ČR ve stavebnictví. To dokumentuje i jediná finálová účast stavby dopravní, která je navíc svým významem spíše regionální. Dalším spíše smutným faktem je jediný finálový zástupce bytové výstavby – pasivní bytová vila Pod Altánem, která je z projektového i technologického hlediska velmi zajímavá.

Všechny nominované stavby jsou samozřejmě velmi atraktivní a kvalitní, například krásná rekonstrukce brněnského planetária, ale letošní ročník soutěže Stavba roku, stejně jako minulý, dokumentuje každoroční pokles investičního potenciálu stavebnictví v České republice.


Velkokapacitni zasobniky na pohonne hmoty, Loukov

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 09/2012).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007