arrows Soutěže arrows Stavba roku arrowsStavba roku 2011: velké finále
foto: www.stavbaroku.cz
text: redakce
číslo: 10/2011
Stavba roku 2011: velké finále

· Stavba roku 2011: Univerzitní kampus Masarykovy univerzity v Brně - Bohunicích, školská část - architekt, projektant a přihlašovatel: A PLUS a.s.; dodavatel: IMOS Brno, a.s., Metrostav a.s., OHL ŽS, a.s., PŘEMYSL VESELÝ s.r.o., ESOX, spol. s r.o.,UNISTAV
S poměrně velkým napětím jsem očekával, které stavby z nominované patnáctky si odnesou pět titulů Stavba roku 2011. Nominované stavby totiž byly svým pojetím i kvalitou zpracování hodně vyrovnané.
odeslat odeslat    tisk tisk

Které vítězné stavby redakci překvapily:
určitě Golfklub Čertovo břemeno, vzhledem k tomu, že dalším titulem se honosí krytý bazén v Litomyšli, tedy také stavba pro sport a rekreaci. Z tohoto úhlu pohledu mně mezi otitulovanými stavbami chybí Nová budova ČVUT v Dejvicích. Jde však samozřejmě jen o subjektivní názor.

Které vítězné stavby redakci nepřekvapily:
stoprocentně Výstavba Jihozápadní části Pražského okruhu. Svým významem jde o naprosto klíčovou dopravní stavbu, která zcela změnila dopravní zátěž pražského okolí i metropole samotné. Bohužel se obávám, že to bude na delší dobu poslední dopravní stavba podobného významu, a rozhodně to není tím, že by česká dálniční a silniční síť byla kapacitně v dokonalém stavu.

Porota devatenáctého ročníku soutěže stavba roku
Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc. – předsedkyně poroty; Ing. Tomáš Chromý; Ing. Bohuslav Štancl, MBA; Ing. Ladislav Vaněk; doc. Ing. František Kulhánek, CSc.; Ing. arch. Jiří Vasiluk, CSc.; Ing. arch. Petr Šikola.

Stavba roku 2011: Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas
¤ Stavba roku 2011: Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas – architekt a projektant: AG STUDIO a.s., Ing. arch. Radek Vopalecký, Ing. arch. Luděk Štefek, Ing. Jana Vebrová, Ing. Michal Fousek,doc. Miroslav Melena; dodavatel a přihlašovatel: BAK stavební společnost,a.s.; investor: město Trutnov

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 10/2011).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
tip: insurance working capital
© 2007