arrows Soutěže arrows Stavba roku arrowsSTAVBA ROKU 2009 Královéhradeckého kraje
text a foto: redakce
číslo: 01/10
STAVBA ROKU 2009 Královéhradeckého kraje
odeslat odeslat    tisk tisk

V posledním listopadovém týdnu byly v nové královéhradecké knihovně slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje, kterou vyhlásil Krajský úřad KHK ve spolupráci s ČKAIT, ČSSI, ČKA a SPS v ČR.  

V kategorii Domy pro bydlení a rodinné domy byl jako stavba roku oceněn Viladům na Sluneční stráni III na katastrálním území Černá hora v Krkonoších, jehož projektantem byla společnost Profesprojekt, spol. s r.o., a zhotovitelem Stavební společnost s.r.o. Pro stavbu domu byl využit dlouhodobě zanedbaný pozemek, který sloužil v minulosti městu Janské Lázně jako skládka zemin a inertních odpadů. Čestné uznání v téže kategorii získala rodinná vila v Hradci Králové, jejíž návrh zpracoval Atelier H1 & Atelier Hájek, s.r.o., zhotovitelem byl Realstav Náchod s.r.o. Jedná se o rodinný dům, pro který byl použit historicky ověřený hmotový koncept městské vily s přízemím, obytným podkrovím a částečným suterénem. Druhé čestné uznání bylo uděleno stavbě Bytové domy Třebeš – Hradec Králové, projektované Ateliérem architektury, Šuda-Horský, a.s., zhotovitelem byla společnost Interma, a.s.

Viladům na Sluneční stráni III
¤ Viladům na Slunečni strani III

V kategorii občanské vybavenosti obdržela titul novostavba Psychiatrické kliniky ve fakultní nemocnici v Hradci Králové, kterou projektoval rovněž Atelier H1 & Atelier Hájek, s.r.o., zhotovitelem byl Geosan Group a.s. Jedná se o třípodlažní nepodsklepenou stavbu, kde většina terapeutických částí provozu je umístěna v prvních dvou podlažích a ve třetím jsou prostory vedení kliniky a technické zázemí. Čestná uznání v této kategorii získaly dvě stavby: plastiky v areálu historických Gayerových kasáren v centru Hradce Králové, jejichž projektantem byl Ateliér Alexandra Koláčová, který byl rovněž zhotovitelem díla, a dále Fakulta informatiky a managementu, Univerzita Hradec Králové, kde byl projektantem S-projekt plus, a.s., zhotovitelem VCES a.s.

Psychiatrická klinika ve fakultní nemocnici v Hradci Králové
¤ Psychiatricka klinika ve fakultni nemocnici v Hradci Kralove

V kategorii Dopravní a inženýrské stavby získal titul stavba roku Terminál hromadné dopravy v Hradci Králové (časopis Stavebnictví 03/09), jehož projektantem bylo Sdružení Metroprojekt Praha a.s.a doc. Ing. arch. Patrik Kotas Atelier designu a architektury, zhotovitelem Strabag a.s. Provozně samostatný areál podél Nádražní ulice má zastřešení tvořené nosnou ocelovou konstrukcí nástupišť, která je zavěšená na předepnutých táhlech ukotvených ke čtyřem dvojicím trubkových doutníkových stojek ve tvaru písmene V. Čestné uznání v této kategorii získala stavba Ulice Okružní v Hradci Králové – Protihluková stěna II. Etapa (časopis Stavebnictví 03/09), kterou projektoval opět doc. Ing. arch. Patrik Kotas, Atelier designu a architektury, zhotovitelem byla společnost M – silnice a.s.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007