arrows Soutěže arrows Stavba roku arrowsStavba roku 2007 Zlínského kraje
text: Ing. Anna Vlášková
číslo: 08/08
Stavba roku 2007 Zlínského kraje
Oproti loňským pětatřiceti stavbám se letos ucházelo o titul Stavba roku 2007 Zlínského kraje, čestná uznání a nejvyšší ocenění Grand prix architekta Pavla Nováka jednadvacet staveb.
odeslat odeslat    tisk tisk

Organizátoři z Krajské stavební společnosti při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a České komory architektů soutěž vyhlásili již pošesté a opět pod záštitou hejtmana Zlínského kraje. Soutěžní stavby byly rozděleny do sedmi kategorií.
Ocenění Stavba roku 2007 Zlínského kraje bylo uděleno rekonstrukci vily Alpská růže v Luhačovicích; polyfunkčnímu domu firmy Zlínstav ve Zlíně; bytovému domu na Baťově v Otrokovicích; rodinnému domu číslo 429 ve Zlíně-Loukách; skladové hale firmy ARLES ve Fryštáku; silnici II/429 v Luhačovicích a Radničnímu náměstí v Karolince.
Zvláštní cenu získala rekonstrukce Hotelu Mlýn v Českém Krumlově. Čestná uznání patří Sportovnímu a společenskému centru ve Valašské Bystřici, bytovým domům u Centrálního parku na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně, bytovému komplexu na ulici Březnická ve Zlíně, stavbě ČOV Lidečko – Čistá řeka Bečva a Podnikatelskému inkubátoru Vsetín.
Cenu hejtmana Zlínského kraje získala severovýchodní část obchvatu Otrokovic. Novináři z krajské organizace Syndikátu novinářů ČR udělili letos svoji cenu Radničnímu náměstí v Karolince. Odborná porota se rozhodla letos neudělit nejvyšší ocenění – Grand prix architekta Pavla Nováka. „Členové odborné poroty se shodli na tom, že žádná ze staveb svým významem, netradičním řešením či náročností stavebních prací nedosáhla nejvyššího ohodnocení,“ uvedla předsedkyně poroty Ing. arch. Dagmar Nová.
První místo v soutěži o Studentskou práci roku, do které zaslalo své práce deset studentů, získal Michal Tichý, druhý skončil Antonín Lečbych a třetí místo patří Jiřímu Karáskovi – všem ze SOŠ ze Zlína za studii kavárny v prostoru u Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.
Poprvé organizátoři zapojili do soutěže Stavba roku i učně stavebních oborů. Ocenění za výbornou reprezentaci Zlínského kraje v mezinárodních soutěžích obdrželi Michal Frecer a Kamil Mahdal ze SOŠ technické Uherské Hradiště, získali první místo v oboru truhlář v mezinárodním finále 11. ročníku Soutěže učňů stavebních oborů, a také Michael Tichý a Jan Lukáš ze SOŠ Jana Sousedíka Vsetín za čtvrté místo ve stejné soutěži.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007