arrows Soutěže arrows Stavba roku arrowsStavba Moravskoslezského kraje 2007
foto: archiv účastníků soutěže
text: Ing. Anna Vlášková
číslo: 08/08
Stavba Moravskoslezského kraje 2007
V ostravském Divadle Antonína Dvořáka vyvrcholil červnovým slavnostním vyhlášením výsledků druhý ročník soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2007.
odeslat odeslat    tisk tisk

Odborná porota, složená z jedenácti členů, vybírala z pětatřiceti loni a předloni dokončených a zkolaudovaných staveb realizovaných firmami Moravskoslezského kraje.
V kategorii stavby občanské vybavenosti získaly prestižní titul Stavba roku 2007 dvě stavby: Římskokatolický kostel v Ostravě-Zábřehu a Železniční stanice Ostrava Svinov, rekonstrukce výpravní budovy a přednádraží. V kategorii bytové domy byl oceněn apartmánový dům Lara, v kategorii rodinné domy rodinný dům ve Chvalíkovicích. V kategorii průmyslové stavby titul obdrželo Opravárenské centrum pro opravu letadel Mošnov a v poslední kategorii dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby Zavěšený most na D 47 přes Odru a Antošovické jezero. Porota udělila i čestné uznání, které získala výstavba Úřadu práce ve Frýdku-Místku v kategorii stavby občanské vybavenosti, rodinný dům v Opavě-Kylešovicích a Rodinný dům v Ostravě-Staré Bělé v kategorii rodinné domy, dále nové výrobní prostory firmy Bang & Olufsen a Multifunkční budova firmy ELCOM, a.s., v kategorii průmyslových staveb a Dálnice D 47 v poslední kategorii dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby. Cenu laické veřejnosti získal rodinný dům v Opavě-Kylešovicích. Nově zavedené Ocenění děkana Stavební fakulty VŠB–TU za nejlepší diplomovou práci, která přichází s novým nekonvenčním způsobem řešení, získal Ing. Petr Kozár za diplomovou práci na téma Pasivní rodinný dům. Nejvíce staveb, celkem osmnáct, bylo přihlášeno do kategorie stavby občanské vybavenosti. Naopak, nejméně – tři, byly přihlášeny do kategorie bytové domy a dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby. Nejlepší stavby od března vybírala porota, složená ze zástupců Krajské stavební společnosti při Svazu podnikatelů ve stavebnictví, české komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Obce architektů a představitelů kraje.


Římskokatolický kostel v Ostravě-Zábřehu
¤ Římskokatolický kostel v Ostravě-Zábřehu

Opravárenské centrum pro opravu letadel Mošnov
¤ Opravárenské centrum pro opravu letadel Mošnov

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007