arrows Soutěže arrowsStavba Moravskoslezského kraje 2006 - aula VŠB-TU
text: ČKAIT, ČSSI, SPS v ČR
číslo: 08/07
Stavba Moravskoslezského kraje 2006 - aula VŠB-TU
odeslat odeslat    tisk tisk

V červnu se konal slavnostní galavečer u příležitosti vyhlášení výsledků 1. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2006. Slavnostního galavečera se zúčastnilo na 270 hostů, a to jak zástupci z oblasti stavební, z oblasti společenského a kulturního života kraje, tak také významné osobnosti Moravskoslezského kraje
Na galavečeru pronesl uvítací řeč hejtman Moravskoslezského kraje Ing. Evžen Tošenovský a také prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Ing. Václav Matyáš. Projektanti a stavebníci soutěžili v pěti kategoriích. Hlavní cenu v kategorii dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby získala stavba Rekonstrukce autobusového nádraží v Hlučíně. V kategorii průmyslové stavby získala hlavní cenu stavba Provozní areál firmy Bohuslav Mrozek, průmyslová stavba Bystřice. V kategorii rodinné domy nebyla odbornou porotou hlavní cena udělena. Nástavba bytů a řešení fasád, Hlavní náměstí a Zámecké náměstí, Krnov získala hlavní cenu v kategorii bytové domy. V 1. kategorii stavby občanské vybavenosti byly uděleny dvě hlavní ceny, a to stavbě Rekonstrukce knihovny města Ostravy a také stavbě Aula a Centrum informačních technologií VŠB-TU Ostrava. Aula a Centrum informačních technologií VŠB-TU Ostrava získalo také cenu GRAND PRIX.
Zvláštní cenou poroty pak byla oceněna stavba Ústav sociální péče pro mládež – dostavba areálu v Pržně zahrnující multifunkční vzdělávací centrum, pavilon pro psychotiky, krytá dráha pro hipoterapii, skleník
Cenu veřejnosti získal automatizovaný parkovací dům KOMA v přednádražním prostoru v Ostravě – Svinově.
Soutěž si podle organizátorů klade za cíl seznámit veřejnost se současnou úrovní stavitelství a architektury a přilákat mladé lidi ke stavebnictví a tradičním řemeslům.
„Chceme široké veřejnosti, rodičům a mladým lidem představit stavebnictví nejen jako obor mající dlouhodobě dobré výsledky, ale i dobrou perspektivu. Stále se totiž nedaří naplňovat požadované počty mladých pracovníků, především v dělnických profesích,“ řekl předseda krajské rady Svazu podnikatelů ve stavebnictví Pavel Ševčík.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007