arrows ČKAIT, ČSSI, SPS v ČR arrowsSPS v ČR: výsledky ankety mezi členy
grafické podklady SPS v ČR
SPS v ČR
číslo: 09/2012
SPS v ČR: výsledky ankety mezi členy
Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR oslovil na počátku června 2012 svou členskou základnu a zaslal jí sadu dotazů jako součást rozsáhlé ankety, zaměřené na aktuální situaci ve stavebních firmách.
odeslat odeslat    tisk tisk

Anketa byla ukončena 30. června 2012 a přinesla řadu zajímavých výsledků – většinu z nich bylo možné předpokládat, některé však byly překvapující. Celkem se šetření zúčastnilo 116 firem ze všech krajů České republiky. Největší účast byla zaznamenána v Moravskoslezském, Jihomoravském a Středočeském kraji, v Kraji Vysočina a v Praze. Respondenti porovnávali rok 2011 s předpokládaným vývojem roku 2012. Kladené otázky směřovaly na objem stavební produkce, hospodářské výsledky, stav zaměstnanců a objem nasmlouvaných prací. Další okruh dotazů se zabýval firmami a dopady aktuální situace na firmy. V oblasti produkce, hospodářského výsledku, stavu zaměstnanců a nasmlouvaného objemu prací signalizují dvě třetiny všech oslovených firem v České republice pokles. U zakázky předpokládá pokles větší než 10 % dokonce 52 % dotázaných. Tato čtyři kritéria vnímá jako parametr beze změny 10 až 30 % firem, nárůst naopak hlásí 8 až 22 % firem.

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 09/2012).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007