arrows Soutěže arrowsSoutěž POROTHERM 2007, inspirace pro energeticky úsporné stavby
redakce
číslo: 10/07
Soutěž POROTHERM 2007, inspirace pro energeticky úsporné stavby
Ceny soutěže „POROTHERM 2007“ - 9. ročníku veřejné anonymní architektonické soutěže pro architekty, projektanty a studenty „Energeticky úsporný rodinný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM“ a 3. ročníku přehlídkové neanonymní jednokolové soutěže pro architekty, projektanty, investory, dodavatele a developery „Realizované stavby z cihlového systému POROTHERM“ byly uděleny.
odeslat odeslat    tisk tisk

Odborná porota, Doc. Ing. arch. Jan Štípek (předseda), Jana Gerhátová, Ing. arch. Daniela Grabmüllerová, MBA, Ing. Antonín Horský, Ing. arch. Jan Kozel, Ing. Pavel Křeček, Ing. arch. Jitka Pálková, Ing. Irena Plocková, Ing. Lidmila Ziková, CSc., náhradníci Ing. arch. Jana Janíková, Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc. a Ing. Jan Žemlička, dostala v soutěži „Energeticky úsporný rodinný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM“ k posouzení 47 přihlášených projektů. Šest z nichž však pro nesplnění soutěžních podmínek z posuzování vyloučila a 17 přihlášených projektů pro nesplnění podmínky o zpracování energetického protokolu posuzovala mimo soutěž. V soutěži „Realizované stavby z cihlového systému POROTHERM“ bylo do soutěže přihlášeno 18 staveb. Posuzováno bylo 17 staveb, 1 stavba byla pro nedodání platného kolaudačního  rozhodnutí ze soutěže vyloučena.
Po obsáhlých diskusích nad architektonickými projekty a po posouzení a obhlídce realizovaných objektů, porota rozhodla udělit všechny vypsané ceny. V soutěži „Realizované stavby z cihlového systému POROTHERM“ rozhodla rozdělit Cenu společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. – Nejlepší realizace z cihlového systému POROTHERM 2007 a ocenit dvě stavby – jednu cenou ve výši 100 000 Kč a druhou cenou ve výši 50 000 Kč.

V soutěži Energeticky úsporný rodinný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM byly ceny uděleny čtyřem projektům.

  • Zlatá cena POROTHERM 2007 ve výši 150 000 Kč a Zvláštní cena Vydavatelství Springer Media CZ ve výši 50 000 Kč byly uděleny návrhu č. 9. Autory jsou Pavel Jaroš a Jiří Vincenc.
  • Stříbrná cena POROTHERM 2007 ve výši 100 000 Kč a Zvláštní cena Státního fondu rozvoje bydlení ve výši 50 000 Kč byly uděleny návrhu č. 27, jehož autorem je Ing. arch. Martin Kačírek.
  • Bronzová cena POROTHERM 2007 ve výši 75 000 Kč byla udělena návrhu č. 30. Autorem je Ing. arch. Alexandr Kroha.

Zvláštní cena Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 50 000 Kč připadla návrhu č. 33, jehož autory jsou Ondřej Chybík a Martin Poruba.

V soutěži Realizované stavby z cihlového systému POROTHERM byly oceněny 4 stavby.

Zvláštní cena společnosti Wienerberger - Realizace z cihlového systému POROTHERM roku 2007 ve výši 50 000 Kč byla udělena soutěžnímu objektu č. 11, přestavbě a přístavbě základní školy v Suchdole nad Lužnicí. Autorem je Ing. arch. Jaromír Kročák.

Zvláštní cena Vydavatelství JAGA MEDIA ve výši 50 000 Kč byla udělena soutěžnímu objektu č. 12, rodinnému domu ve Vidově u Českých Budějovic č. 59. Autorem je Adam Lenc.

Záštitu nad soutěží převzali ministr pro místní rozvoj a ministr průmyslu a obchodu ČR. Partnerem soutěže je Státní fond rozvoje bydlení. Mediálními partnery Vydavatelství Springer Media CZ a JAGA Media. Dalšími partnery jsou Česká komora architektů, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, ČVUT v Praze, Fakulta stavební  a fakulta architektury, Český svaz stavebních inženýrů a Obec architektů.

Cílem, pro který Wienerberger cihlářský průmysl a.s. soutěž vyhlašuje, je získání kvalitních a inspirativních projekčních návrhů pro bytovou výstavbu, invenčně využívajících možnosti cihlového systému POROTHERM, jeho technickou a materiálovou kvalitu, energetickou úspornost a cenovou výhodnost. A to jak z hlediska vlastní výstavby, tak i z hlediska následného užívání, provozu a údržby.
Realizované stavby, které byly oceněny, jsou dokladem předností, které kompletní cihlový systém POROTHERM poskytuje.

Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny a ceny předány na společenském večeru společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., dne 19. září 2007 v Divadle Bez zábradlí.

Soutěžní projekty a realizované stavby byly prezentovány na stavebním veletrhu FOR ARCH 2007.





Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007