arrows Firemní blok arrowsSKANSKA - organizační změny
text: redakce
číslo: 02/08
SKANSKA - organizační změny
odeslat odeslat    tisk tisk

Od počátku roku 2008 přechází skupina Skanska v České a ve Slovenské republice na holdingové uspořádání. V rámci tohoto kroku bude také změněno vedení firmy. V čele celého holdingu, který zastřešuje podnikání skupiny Skanska na českém a slovenském trhu, bude stát mateřská společnost Skanska CS a.s. Novým generálním ředitelem holdingu se stal od 1. února Dan Ťok. V této pozici tak nahradí Zdeňka Burdu, který zůstane předsedou představenstva firmy.
Během roku 2007 pracovala společnost Skanska v ČR a SR na přípravách své nové organizační struktury, která směřuje především k zjednodušení řízení firmy. Nová mateřská společnost Skanska CS bude mít čtyři dceřiné společnosti – stávající Skanska CZ a Skanska DS a nové společnosti Skanska Reality a Skanska Servis.
Skanska CZ převezme kompletní služby generálního dodavatelství v oblasti pozemního stavitelství včetně betonových konstrukcí a technologických dodávek. Generálním ředitelem se stal od 1. ledna 2008 Jindřich Topol. Skanska DS bude pokračovat ve své činnosti v oblasti dopravního stavitelství pod vedením současného generálního ředitele Josefa Hájka. Nová společnost Skanska Reality naváže na činnost dosavadní divize Project Development, a bude tedy uskutečňovat komplexní developerské služby a činnosti zejména v oblasti bytové výstavby, ale i ve výstavbě komerčních a kancelářských prostor. Generálním ředitelem Skanska Reality se stane dosavadní ředitel divize Project Development Petr Fanta. Skanska Servis pod sebe sloučí veškeré servisní a podpůrné činnosti v rámci skupiny. Generálním ředitelem této společnosti se stane dosavadní správní ředitel skupiny Petr Obst.
Mateřská společnost Skanska CS zároveň získala nové členy představenstva. Od 1. ledna jsou jimi Zuzana Pávová, nová personální ředitelka skupiny, generální ředitel nově založené dceřiné společnosti Skanska CZ Jindřich Topol a nový generální ředitel Skanska CS Dan Ťok.

Dan Ťok
¤ Dan Ťok

Jindřich Topol
¤ Jindřich Topol

Zuzana Pávová
¤ Zuzana Pávová

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007