arrows Analýzy, trendy arrows Zelená úsporám a projektanti arrowsSchváleno dalších 17 tisíc žádostí o dotaci z programu Zelená úsporám
text: Ministerstvo životního prostředí ČR
číslo: 11-12/10
Schváleno dalších 17 tisíc žádostí o dotaci z programu Zelená úsporám
odeslat odeslat    tisk tisk

Rada Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR) a ministr životního prostředí Pavel Drobil schválili 30. září další vlnu žádostí o dotace z programu Zelená úsporám. Na jednání bylo odsouhlaseno 17 tisíc žádostí ve výši přes 5 mld. korun, celkem tak bylo od začátku programu schváleno již 35 tisíc žádostí za více než 8 mld. korun. Další kolo posuzování žádostí proběhne 11. listopadu 2010.
Program Zelená úsporám byl zahájen v dubnu 2009 a je určen na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie v obytných domech. Podpora je nenárokovou dotací. Program je financován z příjmů z prodeje jednotek AAU, které byly doposud prodány ve smluvní ceně téměř 19 miliard korun.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007