arrows Firemní blok arrowsRekonstrukce budovy Českého rozhlasu
text: redakce
číslo: 02/08
Rekonstrukce budovy Českého rozhlasu
odeslat odeslat    tisk tisk

Jedna z nejznámějších adres v zemi – Vinohradská 12, Praha 2, tedy historická budova Českého rozhlasu, mění v současnosti výrazně svoji podobu. Sdružení firem OHL ŽS, a.s., a HOCHTIEF CZ a. s. rekonstruují tuto památkově chráněnou stavbu do podoby, která odpovídá požadavkům moderního rozhlasového provozu. Po dokončení druhé etapy získá Český rozhlas celek budov ohraničený ulicemi Vinohradská, Balbínova a Římská s nejmodernějším vybavením a zároveň také s vazbou na historické tradice této instituce veřejné služby.
Probíhající stavba je v pořadí již druhou etapou rekonstrukce, první proběhla v letech 2004–2005. Výstavba probíhá za plného provozu rozhlasu, který pouze přemístil své zaměstnance z Vinohradské 12 do náhradních prostor v již hotových budovách Římská 13 a 15 a pronajaté budovy Římská 12.
Stav původní budovy a také přístavby z roku 1953 byl značně zanedbaný a původní funkcionalistická tvář budovy byla na mnoha místech téměř nepoznatelná. „Na budově Českého rozhlasu se podepsalo její stáří a vliv nevhodných zásahů v minulých desetiletích. Možnost rekonstrukce komplikoval také vlastní provoz Českého rozhlasu, tedy organizace, která zásadním způsobem ovlivňuje nejen veřejné mínění, ale také kulturní život v České republice,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007