arrows Firemní blok arrowsRecyklovaná silnice
redakce
číslo: 09/07
Recyklovaná silnice
odeslat odeslat    tisk tisk

Právě probíhající oprava dvoukilometrového úseku silnice I/47 v Přerově–Lýskách potrvá díky unikátní technologii recyklace asfaltu pouhých šest týdnů. Přinese tedy zkrácení doby opravy o desítky procent, a navíc proběhne pouze za částečného omezení provozu. Recyklaci za studena přímo v místě stavby umožňuje systém několika strojů spřažených těsně za sebou, není potřeba na stavbu dovážet nový asfalt a dopravní uzavírky lze zkrátit na minimum. Opravu silnice s využitím unikátního recyklačního zařízení provádí společnost Skanska DS od začátku srpna do 16. září 2007. Investorem projektu je Ředitelství silnic a dálnic ČR.
„S tradiční technologií bychom museli silnici zcela uzavřít. Recyklace asfaltu nám dovoluje zachovat zde nepřerušený provoz a zvládnout opravu během krátké doby,“ uvedl výrobně-technický ředitel společnosti Skanska DS Josef Richter.
Během rekonstrukce pracovníci Skanska DS nejprve odfrézují stávající živičný povrch vozovky, poté pomocí speciálního zařízení zrecyklují 10 centi- metrů silnou podkladovou vrstvu, která obsahuje asfalt. Během recyklace fréza odstraní původní asfaltovou vrstvu, ve speciálním stroji se tato směs rozemele, roztřídí a promíchá s přísadami a pomocí finišeru vznikne zcela nová podkladová vrstva. Na ni pracovníci Skanska DS položí nový živičný povrch a instalují vodorovné dopravní značení.

Oprava silnice I/47 za pomoci technologie recyklace asfaltu
¤ Oprava silnice I/47 za pomoci technologie recyklace asfaltu

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007