arrows Soutěže arrowsRealizace z cihlového systému POROTHERM 2007 - Zvláštní cena společnosti Wienerberger
redakce
číslo: 10/07
Realizace z cihlového systému POROTHERM 2007 - Zvláštní cena společnosti Wienerberger
odeslat odeslat    tisk tisk

Stavba: přestavba a přístavba základní školy
Lokalita stavby: ulice 28. října, Suchdol nad Lužnicí
Autor: Ateliér Kročák – architekt: Ing. arch. Jaromír Kročák
Kontakt: Riegrova 20, 370 01 České Budějovice

Hodnocení poroty:
Porota ocenila především důležitost přestavby a přístavby (tělocvična, jídelna atd.) tohoto objektu pro místní obyvatele. Objekt se stal nejen vzdělávacím, ale i společensko-kulturním a sportovním střediskem obce i důležitým objektem se službami pro obyvatele. Z hlediska konstrukčního vhodně využívá kombinace cihlového systému POROTHERM a dalších konstrukcí a materiálů. Stavba splnila ve všech požadovaných kritériích soutěžní podmínky.

Další údaje:
Zastavěná plocha: 3494,9 m2
Celkový obestavěný prostor: 39 592,2 m3
Počet nadzemních podlaží: 4
Počet podzemních podlaží: 1
Doba výstavby: 4 roky
Datum kolaudace: 30.6.2003

Původní areál základní školy byl již zcela nevyhovující z hlediska možných kapacit, technického stavu jednotlivých budov, komunikačně-dispozičního uspořádání, chybějících prostor atd. Navržená rekonstrukce a dostavba byla rozdělena do pěti etap. Vzniklý nový areál je využíván nejen pro účely školy, ale i veřejností (vydávání obědů, pronájem sportovní haly, parkovací plochy, služby informačního centra atd.).
Základní architektonickou myšlenkou pro řešení areálu je vytvoření kontrastu mezi stávajícími budovami z třicátých let a novými stavbami. Autor se snažil vyzdvihnout kvalitu původní architektury. Stavba byla oceněna čestným uznáním PRESTA (Prestižní stavba jižních Čech) v kategorii občanské a průmyslové stavby.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007