arrows Firemní blok arrowsPrvní PLATFORMA v ČR
redakce
číslo: 11-12/07
První PLATFORMA v ČR
odeslat odeslat    tisk tisk

První týden v říjnu byla pokřtěna první prodejna PLATFORMA v České republice. PLATFORMA je velkoobchod se stavebními materiály, dřevem, obklady a dlažbou, barvami a laky, sanitou, topením, elektroinstalací, nářadím a dalším sortimentem pro profesionály ve stavebnictví. Sortiment je zaměřen na rekonstrukce, modernizace a menší novostavby. Prodejnu slavnostně pokřtili jeho excelence ambasador Francouzské republiky Charles Fries, vice-prezident koncernu Saint-Gobain Phillip Crouzet a místostarosta Prahy 9 Ing. arch. Jaroslav Tomšů. Současně proběhla tisková konference, které se zúčastnil také zakladatel a tvůrce obchodního konceptu PLATFORMA Gérard Aspar. Nicméně prakticky byla PLATFORMA otevřena už 13. září, a za třiadvacet dní svého fungování (do dne svého slavnostního křtu) zaregistrovala více než 4000 zákazníků, přičemž průměrně přišlo 200 zákazníků za den.
PLATFORMA je velkoobchod typu cash and carry (tj. platba pouze hotově nebo kartou) s odbornou a ochotnou obsluhou, kde si však každý může nakoupit sám. Šíře sortimentu, profesionální servis a služby jsou zcela přizpůsobeny potřebám profesionálů. PLATFORMA také nabízí snídaně zdarma, dopravu zboží, půjčovnu strojů a nářadí, možnost vrácení zboží a garantuje všechno zboží skladem. Na základě registrace zákazník obdrží plastovou kartu. Ta mu umožní nejen nakupovat, ale také využívat veškerých služeb a výhod. PLATFORMA je určena především profesionálům, ne koncovým zákazníkům. PLATFORMA garantuje velkoobchodní ceny, stejné pro všechny zákazníky, bez ohledu na výši jejich obratu. Ceny jsou prezentovány v rozsáhlém katalogu výrobků s platností cen 12 měsíců. Každý zákazník obdrží katalog zdarma. Jeho platnost je dvanáct měsíců.
První pobočka PLATFORMY byla otevřena roku 1998 v Nanterre v Paříži. Od roku 2001 rozšířila PLATFORMA svou působnost i za hranice Francie do Polska, Maďarska, Španělska, Velké Británie, Brazílie, Německa a Itálie. K dnešnímu dni působí celosvětově 73 poboček. V roce 2007 byla plánována otevření prvních prodejen v ČR a Kuvajtu. Také první pobočka v ČR v Poděbradské ulici by neměla zůstat do budoucna jedinou.

První prodejna PLATFORMY v ČR na Praze 9
¤ První prodejna PLATFORMY v ČR na Praze 9

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007