arrows Firemní blok arrowsProsek Point
redakce
číslo: 08/07
Prosek Point
odeslat odeslat    tisk tisk

V těsném sousedství stanice metra C Prosek na trase směrem do Letňan vyroste nový projekt s názvem Prosek Point Office Center. Jde o administrativní komplex s pronajímatelnou plochou cca 25 300 m². Jeho investorem je společnost Prosek Point, developerem J&T Real Estate CZ, generálním dodavatelem se stala akciová společnost HOCHTIEF CZ.
Nový areál vyroste na křižovatce ulic Prosecká a Vysočanská. Budou ho tvořit tři devítipodlažní polyfunkční budovy. Všechny jsou konstrukčně i objemově shodné – lišit se budou pouze úhlem naklonění čelní fasády a její barevností v odstínech šedé. Vzhledem k tomu, že geologické podmínky pro založení stavby jsou komplikované, stavba bude muset být založena hlubinně na velkoprůměrových pilotách. Pro spodní stavbu byla zvolena monolitická konstrukce, kombinovaná s oválnými sloupy. Tvoří vanu, izolovanou proti zemní vlhkosti. Základová deska pak bude v místech pod sloupy zesílena. Stavba byla zahájena letos v květnu a její dokončení je plánováno na květen roku 2009. Zastavěná plocha projektu činí 5942 m², obestavěný prostor je 170 800 m³.

Prosek Point - vizualizace
¤ Prosek Point - vizualizace

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007