arrows Firemní blok arrowsProrážka druhého tunelu
text: redakce
číslo: 06/08
Prorážka druhého tunelu
V první polovině května došlo k prorážce druhého tunelu vnějšího silničního okruhu kolem Prahy v úseku Lahovice–Slivenec.
odeslat odeslat    tisk tisk

Proražení tunelu v celé jeho délce se v tunelářském jazyce říká „prorážka“. Jde o akt stejného významu jako „glajcha“ u pozemních staveb. Část vnějšího pražského silničního okruhu mezi Slivencem a Lahovicemi realizuje Sdružení STRABAG a.s., HOCHTIEF Construction AG a Max Bögl a Josef Krýsl, kom. spol. Uvedená část bude jedním z úseků jihozápadní části okruhu Prahy mezi D 1 a D 5. V systému značení staveb Pražského okruhu má název Stavba č. 514 Lahovice–Slivenec a je prvním z úseků chystaného propojení dálnic D 1 (ve směru na Brno) a D 5 (ve směru na Plzeň). Celé propojení dále tvoří připravované stavby č. 512 Dálnice D 1-Vestec, stavba č. 513 Vestec–Lahovice a již provozovaný úsek, stavba č. 515 mezi Slivencem a Třebonicemi. Stavba tunelů mezi Lochkovem a Radotínem byla zahájena v červnu roku 2006 a jejich dokončení je plánováno na závěr roku 2008.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007