arrows Analýzy, trendy arrows Zelená úsporám a projektanti arrowsProgram Partnerství Zelená úsporám
text: Ministerstvo životního prostředí ČR
číslo: 11-12/10
Program Partnerství Zelená úsporám
odeslat odeslat    tisk tisk

Je programem Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR a klade si za cíl koncepčně doplnit základní program Zelená úsporám o nedotační část, věnovanou úsporným domácím spotřebičům. Z analýzy programu Partnerství Zelená úsporám vyplývá, že největšími spotřebiči elektrické energie v domácnostech jsou chladničky a mrazničky. Jak takové spotřebiče vybírat a používat, poradí spotřebitelům webové stránky www.zelenausporam-partnerstvi.cz.

Principy programu
Hlavním cílem programu Partnerství Zelená úsporám je poskytnout objektivní informace o možnostech vybrat si energeticky skutečně úsporné spotřebiče a výrobky. Program „Partnerství Zelená úsporám“, který se věnuje elektrospotřebičům, je nedotační a neposkytuje finanční podporu na jejich nákup.
Vybavenost domácností elektrospotřebiči a výrobky s významným vlivem na spotřebu energie roste. Ceny energie dlouhodobě rovněž rostou. Výrobci na trhu dodávají výrobky, jejichž provozní parametry v mnoha případech znamenají nižší provozní náklady. To všechno jsou důvody, proč usilovat o výběr energeticky úsporného výrobku, pokud zvažujete nákup nového elektrospotřebiče. Jednotlivé kategorie výrobků, které jsou uvedeny na webových stránkách programu Zelená úsporám, respektují dvě základní kritéria:
1. mají významný podíl na spotřebě energie v domácnostech, případně jsou mezi výrobky dané kategorie významné rozdíly v jejich provozní spotřebě energie,
2. musí existovat možnost jejich vzájemného objektivního srovnání, jakou například pro oblast elektrospotřebičů představuje jejich energetické štítkování. Tyto mechanizmy představují všeobecně odsouhlasenou a mezinárodně uznávanou metodiku, na základě které všichni výrobci poskytují o svých výrobcích relevantní a srovnatelné údaje.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007