arrows Realizace staveb arrows Nosné konstrukce staveb arrowsPrefabrikované, monolitické nebo hybridní konstrukce?
grafické podklady archiv spol. STATIKA Čížek s.r.o.
text Pavel Čížek
číslo: 02/2012
Prefabrikované, monolitické nebo hybridní konstrukce?

· Čelní pohled na budovu víceúčelové sportovní haly v Pardubicích
Návrhy tří konstrukcí pro budovy zcela odlišného určení, které byly uvedeny do provozu v roce 2011, se výrazně liší. Vždy se nabízí více možných řešení. Výběr z množství konstrukčních systémů a jejich materiálové podstaty je rozsáhlý. V následujících ukázkách jsou představeny nosné konstrukce budov, které podle našeho názoru beze zbytku splnily požadavky jak uživatelů, tak i stavebních organizací.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. Pavel Čížek
Ing. Pavel ČížekAbsolvoval Fakultu inženýrského stavitelství ČVUT v Praze, směr konstruktivně dopravní. Zabývá se navrhováním betonových konstrukcí. Je autorem konstrukčních soustav INTEGRO a PREMO. Působil v projektových ústavech i výrobních organizacích v České republice i na Slovensku. Je spoluzakladatelem ČBS a ČSSI.
E-mail: cizek@statikacizek.cz

Víceúčelová sportovní hala v Pardubicích
Nová víceúčelová sportovní hala s hledištěm pro 300 diváků se nachází v areálu Sportovního gymnázia Pardubice a Gymnázia Pardubice na ulici Dašická. V první řadě bude hala sloužit pro obě tyto školy, ale také pro veřejnost, sportovní kluby, eventuálně jiné školy. Hrací plocha umožňuje variabilní využití pro různé míčové hry, trénink a výuku. Halu lze také používat pro kulturní nebo i jiné společenské akce. Do provozu byla uvedena koncem léta roku 2011.

Interiér stavby víceúčelové haly v Pardubicích s přiznanou střešní konstrukcí
¤ Interiér stavby víceúčelové haly v Pardubicích s přiznanou střešní konstrukcí

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 02/2012).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007