arrows arrowsPrávě vychází časopis Stavebnictví 11/2019
text redakce
číslo:
Právě vychází časopis Stavebnictví 11/2019
Mimo jiné si v něm můžete přečíst tyto články.
odeslat odeslat    tisk tisk

Nízkoenergetické domy Na Americe
V Mníšku u Liberce vzniklo 25 nízkoenergetických domů s výhledem na Ještěd. Byly postaveny na základě úspěšné předchozí realizace experimentálního podzemního domu a jsou umně zasazeny do krajiny (foto: Filip Šlapal)


Důsledky rozšíření elektromobilů v ČR

Automobilový průmysl v současnosti prochází přelomovou změnou, vyvolanou zpřísňovanými emisními požadavky a pokutami. Jaké jsou ekonomické důsledky těchto kroků a jak reálné je jejich hromadné zavedení? (ilustrační foto: archiv Ing. Josefa Morkuse, CSc., prof. Ing. Jana Macka, DrSc., FEng., Ing. Miloslava Emricha, Ph.D., a Bc. Tomáše Diviše)


Areál terminálu Horní nádraží v Karlových Varech
Začátkem září byla dokončena poslední etapa komplexní přestavby terminálu nádraží. V přednádražním prostoru byla zrekonstruována vozovka, příjezdová komunikace a vznikly chodníky i nástupiště pro autobusy. (foto: J. A. Novák, P. Franta, O. Řezanka, M. Glezgová)


Kostel sv. Václava v Sazovicích
Po osmdesáti letech má tato obec vlastní chrám a komunitní prostor – za modernistickým zevnějškem se nachází výtvarně pojatý prostor, stavba s důrazem na tradiční postupy a řemeslně precizní detaily. (foto: BoysPlayNice).

Další číslo časopisu Stavebnictví vyjde 9. prosince 2019.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007