arrows Firemní blok arrowsPOROTHERM 36,5 Ti, cihla plněná perlitem
text: redakce
číslo: 06/08
POROTHERM 36,5 Ti, cihla plněná perlitem
Energeticky úsporné bydlení je současným trendem. Přednost proto dostávají materiály, které již samy o sobě nabízejí výjimečné tepelněizolační vlastnosti a umožňují vznik bydlení s minimálními nároky na energie určené na vytápění. POROTHERM 36,5 Ti patří do kategorie zcela nových speciálních broušených cihel s vnitřní perlitovou výplní.
odeslat odeslat    tisk tisk

Spojuje v sobě výhody masivního cihelného zdiva a zdiva s tepelnou izolací, a zároveň s tím dovoluje domu dýchat. Cihla POROTHERM 36,5 Ti je určena pro realizaci energeticky úsporných rodinných domů. Její rozměry 248x365x249 mm umožňují snadné a rychlé stavění. Jednoduchá, oboustranně omítnutá stěna z cihel POROTHERM 36,5 Ti se vyznačuje součinitelem prostupu tepla U = 0,23 W/(m2·K). Pro srovnání – pokud by tuto hodnotu měla mít masivní dřevěná stěna, musela by dosahovat tloušťky 540 mm. Hodnota tepelného odporu dosahuje v případě stěny z cihel POROTHERM 36,5 Ti (tloušťka zdiva 36,5 mm, použití omítkového systému POROTHERM) hodnoty R = 4,3 m2·K/W. Masivní cihlové stěny z cihel POROTHERM 36,5 Ti zaručují vysokou protihlukovou ochranu (Rw = 45 dB). Pevnost cihel 7 MPa zaručuje vysokou únosnost zdiva a umožňuje vznik náročných architektonických projektů. Cihly jsou vhodné i pro výstavbu vícepatrových rodinných domů.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007