arrows Realizace staveb arrowsPět a půl kilometru tunelem Blanka
Jakub Karlíček, SATRA, spol. s r.o.
Jakub Karlíček, SATRA, spol. s r.o.
číslo: 10/2012
Pět a půl kilometru tunelem Blanka

· Odstavný záliv v klenbovém tunelu, propojka a přechod do tunelové části TGC1
Tunelový komplex Blanka, součást severozápadního segmentu Městského okruhu v Praze, je jednou z největších staveb, realizovaných na území hlavního města Prahy. Pokud považujeme za jeho součást i mimoúrovňovou křižovatku Malovanka, probíhá jeho výstavba již od roku 2005. V roce 2007 byla zahájena realizace celého úseku od staveniště Myslbekova až na Pelc-Tyrolku.
odeslat odeslat    tisk tisk
Jakub Karlíček
Pracuje ve společnosti SATRA, spol. s r.o., jako specialista na DTP, média a public relations. Podílel se na vydání řady odborných publikací, je tvůrcem a webmasterem portálů www.tunelblanka.cz a www.mestskyokruh. info. Od roku 2007 pořizuje a zpracovává obsáhlý časosběrný fotografický archiv stavby. V roce 2011 obsadil druhé místo ve světové fotografické soutěži T&T Photo Competition, pořádané vydavatelstvím Progressive Media.
E-mail: jakub.karlicek@satra.cz

Po celou dobu realizace tunelového komplexu Blanka se čtenáři časopisu Stavebnictví setkávají s reportážemi a aktualitami z výstavby. Vždy jsme se orientovali podle jednotlivých povrchových stavenišť, na kterých probíhala v různém rozsahu a s různou intenzitou výstavba hloubených úseků a podzemních technologických center, nebo odkud byly budovány ražené tunely. Od začátku září 2012 je však uzavřena celá tunelová trasa Městského okruhu v Praze; stavební jámy s dokončenými konstrukcemi podzemních objektů jsou již zasypány, nebo se v nich dokončuji úseky křižovatkových ramp či podzemních garáží. Tunelový komplex Blanka má již reálnou podobu, kterou je možno „projít“ od portálu k portálu, aniž bychom vystoupili na denní světlo. Proto přinášíme procházku celým tunelem, dlouhým 5,5 kilometru.


Obklad stěny raženého tunelu


Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 10/2012).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007