arrows Soutěže arrows Stavba roku arrowsPátý ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje 2009
text a foto: redakce
číslo: 11-12/09
Pátý ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje 2009
Soutěž Stavba roku Libereckého kraje 2009 se konala pod záštitou náměstka hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova Víta Příkaského a prezidenta Českého svazu stavebních inženýrů Ing. Svatopluka Zídka.
odeslat odeslat    tisk tisk

„Soutěž je určena zejména pro projekty a díla malých a středních firem, nevládních neziskových organizací a subjektů podporovaných Libereckým krajem,“ vysvětlil Vít Příkaský.

Vyvrcholení letošního ročníku Stavby roku Libereckého kraje se uskutečnilo 15. září v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje v Liberci vyhlášením celkem čtyř kategorií.

Jako první bylo vyhlášeno Ocenění Ing. Dr. Štěpána Ješe, které bylo uděleno Občanskému sdružení Lunária Jindřichovice pod Smrkem za stavbu Žijící skanzen.

Ocenění Ing. Dr. Štěpána Ješe: Žijící skanzen
¤ Ocenění Ing. Dr. Štěpána Ješe: Žijící skanzen

O dalším vítězi rozhodla prostřednictvím ankety liberecká veřejnost. Cenu sympatie občanů Libereckého kraje za stavební počin roku 2009 se stala Obnova synagogy v Turnově, kterou realizovala společnost s ručením omezeným PROFES PROJEKT a investorem bylo Město Turnov.

Stavba roku Libereckého kraje 2009: Obnova synagogy v Turnově 
¤ Stavba roku Libereckého kraje 2009: Obnova synagogy v Turnově

Cenu Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR obdrželi studenti SPŠ stavební Liberec, Jan Jarý a Jiří Červa, za zpracování Zastavovací bytové studie v Kunraticích.
„Dnešní stavebnictví potřebuje mladé stavaře, ať projektanty nebo řemeslné profese, které vždy najdou uplatnění v oboru,“ řekl při předávání ceny JUNIOR generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví Miloslav Mašek.

Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR: Zastavovací bytová studie v Kunraticích 
¤ Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR: Zastavovací bytová studie v Kunraticích

Ocenění nejvyšší – Stavba roku Libereckého kraje 2009 – získala rovněž společnost s ručením omezeným PROFES PROJEKT za Obnovu synagogy v Turnově.

Rekonstrukce památkově chráněného mostu v Libštátě
¤ Rekonstrukce památkově chráněného mostu v Libštátě

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007