arrows Firemní blok arrowsOtvírat - pohybovat - zavírat - zabezpečit
text a foto: redakce
číslo: 08/10
Otvírat - pohybovat - zavírat - zabezpečit
Toto je motto dynamicky rostoucí mezinárodní firmy Gretsch – Unitas, která kromě zastoupení v České Republice má svoji síť více než 50. prodejních míst a výrobních závodů po celém světě, dodávající svoje výrobky nejvyšší kvality a špičkového designu do téměř 70 zemí.
odeslat odeslat    tisk tisk

Tato firemní skupina díky spojení předních světových výrobců dveřní a okenní techniky (G-U, Německo), celoobvodového kování (FERCO, Francie), zamykací techniky (BKS, Německo), automatických vstupních systémů (G-U Automatik, Německo) atd., představuje svým širokým portfoliem výrobků, toho pravého a silného partnera nejen pro stavební a truhlářský průmysl.

Gretsch – UnitasMomentální velkou poptávku po funkčním designu pokrývá fa. GU svým jedinečným zdvižně posuvným kováním, pro plastové, dřevěné a hliníkové profily ovládané mechanicky s možností spárového větrání, splňující bezpečnostní třídu WK2. Toto spárové větrání obdrželo roku 2009 od Německé komory architektů pro svoji vysokou architektonickou kvalitu a přínos cenu za inovaci. Křídlo se vysune do větrací polohy zároveň s větrací mřížkou skrytou v zárubni a poté se opět bezpečně uzavře zajištěním v bezpečnostních čepech.

Stále častěji plní GU přání zákazníků na automatický pohon posuvně zdvižných elementů. Elektrický pohon HS-Master se svou výškou pouhých 100 mm, ovládáním tlačítkem nebo dálkově integrovaným bezpečnostním mechanismem zabraňující zranění přivřením atd, toto přání maximálně splní.

Důležitou otázku vstupů budov i jejich interiérů řeší GU Automatic vlastní výrobou karuselových otočných a teleskopických posuvných dveří a celoskleněných posuvných stěn nejvyšší kvality a designového provedení s různými druhy mechanických a elektronických pohonů.
 

Gretsch – UnitasGU, to není jen špičkový design, ale také vysoká bezpečnost ve všech oblastech použití. Nejedná se jen o zabezpečení proti vloupání do různých objektů – rodinných domů, poschoďových domů, obytných komplexů, kanceláří a skladů. Tuto oblast plně pokrývá jednak svým celoobvodovým kováním UNI-JET s bezpečnostními prvky ve standardu, nebo kompletním kováním splňující bezpečnostní třídu WK2 (dle ČSN EN 1627-1630) – všechny uzavírací protikusy jsou vyrobeny z oceli, bezpečnostní čepy mají hřibový tvar a jejich počet po obvodu křídla převyšuje standard.

Gretsch – UnitasDále GU vyniká širokou nabídkou dveřních zámků, jedno-, nebo vícebodových. Špičku v oboru tvoří patentovaný systém automaticky uzamykacího vícebodového zámku – Secury Automatik, splňující bezpečnostní třídu WK3. Dveře stačí jen zabouchnout a v tu chvíli se automaticky vysunou 2 nebo 4 bezpečnostní střelkové závory dlouhé 20 mm a dveře jsou ihned maximálně zabezpečeny proti násilnému vniknutí, aniž by se musely dodatečně zamykat. Tyto zámky dodává GU taktéž s elektrickým otvíračem, napojitelným na domovní zvonek, čtečku otisku prstů, dálkové ovládání, ovládání kartou nebo čipem, vše taktéž z produkce GU.

Tuto kapitolu doplňuje skupina GU nabídkou cylindrických vložek, vyráběných v jednom z jejich podniků – BKS v Německu. Tento podnik s více než 100-letou historií udává směr ve vývoji a výrobě cylindrických vložek a panikových systémů, Vlajková loď, cylindrická vložka Janus 45 s nejvyšším stupněm ochrany proti odvrtání, vytáhnutí a vyháčkování, získala jako jediná v nezávislém testu v Německu – Stiftung Warentest v 7/2009, známku 1,3 – jediná, jako velmi dobrá. Tuto vložku, stejně jako i jiné typy lze použít pro systém generálního klíče s dokonalou softwarovou podporou.

Gretsch – UnitasDalším bodem bezpečnosti je ochrana osob – lidských životů. V této oblasti vyniká GU a BKS paletou výrobků pro panikové a únikové východy dle norem ČSN EN 179 a ČSN EN 1125, jako jsou madla a tlačné hrazdy, mechatronické zámky, elektonické otvírače,.. vše pro jedno a dvoukřídlé uzávěry, doplněné o protipožární provedení a také dveřní zavírače.

Dále pohony, kování, kouřové a požární hlásiče, centrály a jiné pro kompletní systém RWA – odvětrání budov v případě požáru.
S těmito a dalšími výrobky firemní skupiny GU se můžete setkat v prestižních budovách po celém světě, k nimž patří např. německý parlament a Centrální banka, Burj al Arab v Dubaji, zaoceánská loď Queen Mary 2, BBC Londýn, Taipei Tower Taiwan, muzeum Mercedes-Benz v Německu, Metro Cash & Carry a další. V Čechách to jsou především OC Palladium, OC Arkády Pankrác, budova Řízení letového provozu Praha a jiné.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007