arrows Informační servis arrowsOdvodnění středně zatěžovaných ploch se žlabem MEA FLUID
text redakce
číslo:
Odvodnění středně zatěžovaných ploch se žlabem MEA FLUID
Nový odvodňovací žlab MEA FLUID z SMC kompozitu nabízí projektantům cenově i konstrukčně efektivní řešení ploch, které jsou středně zatěžované.
odeslat odeslat    tisk tisk

Žlaby MEA FLUID jsou určeny pro bezpečný svod vody systémem liniového odvodnění. Při použití tohoto systému voda urazí ke žlabu krátkou vzdálenost a plocha se dá snadno vyspádovat.

Žlab, který má osvědčený tvar, spadá do třídy zatížení A15, B125 a C250. To znamená, že je určen pro chodníky, pěší zóny, postranní pásy silnic, parkoviště pro osobní auta a parkovací domy.

Systém žlabů s roštem šířky 100 nebo 150 mm má vysokou hydraulickou kapacitu. Tělo žlabu je z vysokopevnostního SMC kompozitu, který odolá agresivním chemikáliím, olejům, benzínu i horkému asfaltu. Jedná se o spojení polyesterové pryskyřice, minerálních plniv, aditiv a sklolaminátových rohoží, které zaručuje žlabům vysokou pevnost a tvarovou stálost.

Projektant nebo stavitel může zvolit krycí rošty z různého materiálu i struktury dle požadavků na zatížení. V nabídce je můstkový ocelový nebo litinový, mřížkový ocelový a kompozitní rošt.

Kompozitní rošty mají vysokou chemickou odolnost a barevnou stálost. Zůstávají stále černé i po dlouholetém užívání a žádná koroze se na nich neprojevuje.

Kompletace žlabů s rošty je rychlá a jednoduchá.  Patentovaný systém uchycení STARFIX umožňuje připevnit i uvolnit rošt jen rukou bez speciálního nářadí.  Tento způsob montáže usnadní i údržbu.

Více informací o žlabech MEA FLUID najdete na  www.ronn.cz/rubriky/sortiment/mea-fluid-100.
Projekční servis zdarma na www.ronn.cz, tel. 841 111 128.

 

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007