arrows Informační servis arrowsOdvodnění plochy depozitáře Divadla na Vinohradech
text redakce
číslo:
Odvodnění plochy depozitáře Divadla na Vinohradech
Kouzlo divadelního světa se v údržbě nemovitostí neodráží. Správci depozitáře vinohradského divadla v Praze museli v nedávné době zrekonstruovat a odvodnit manipulační plochy u historické budovy.
odeslat odeslat    tisk tisk
Provozně omezující, ale nutné stavební práce s sebou nesly i požadavky na vybraný systém odvodnění. Projekčně byl navržen systém žlabů z kompozitního materiálu, které se snadno instalují, mají vysokou odolnost a spolehlivost a téměř univerzální použití. Instalují se do parkovišť, chodníků, silnic i do průmyslových zón.

Do plochy před depozitářem byly zabudovány žlaby MEARIN (RONN), které jsou vyrobené z vysokopevnostního SMC kompozitu. Je to materiál, který odolá agresivním chemikáliím, olejům, benzínu i horkému asfaltu. Jedná se o spojení polyesterové pryskyřice, minerálních plniv, aditiv a sklolaminátových rohoží, které zaručuje žlabům vysokou pevnost a tvarovou stálost.

Nejen stabilita těla žlabu, ale i nízká váha (při tl. 150 mm váží cca 5 kg), byl důvodem pro realizaci. Zabudování šlo rychle a montážní četa ušetřila přibližně čtvrtinu času, než kdyby instalovala žlaby s pomocí mechanizace. Finální připevnění roštu bylo možné udělat pouhým zaklapnutím bez speciálního nářadí.

Více informací najdete na http://www.ronn.cz/rubriky/sortiment/system-mearin/
Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007