arrows Firemní blok arrowsOcenění razičů Skansky
text: redakce
číslo: 06/08
Ocenění razičů Skansky
Raziči společnosti Skanska získali významné ocenění za bezpečnost podzemních prací na stavbě tunelu na Pražském okruhu. V šestém ročníku soutěže Zlatý Permon, kterou uděluje Český báňský úřad za vynikající výsledky v oblasti bezpečnosti práce, vyhráli v kategorii Podzemní stavitelství. Ražba tunelu na úseku R 513 mezi Vestcem a Lahovicemi začala v dubnu 2007, jižní tunel dokončil tým Skanska v březnu tohoto roku, severní tubus prorazí v srpnu 2008.
odeslat odeslat    tisk tisk

Cenu za bezpečnost v hornictví Zlatý Permon uděluje Český báňský úřad v pěti kategoriích subjektům, které podléhají dozoru Státní báňské správy České republiky, jako projev uznání za dosažení vynikajících výsledků v oblasti bezpečnosti práce. Zřizovateli ceny jsou Český báňský úřad, Odborový svaz pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu a Odborový svaz Stavba České republiky. Od roku 2007 se ceny udělují v pěti kategoriích, společnost Skanska BS získala ocenění v kategorii IV. – podzemní stavitelství včetně těžby nafty.
Společnost Skanska BS, která je součástí skupiny Skanska v České a Slovenské republice, má desítky let praxe v oblasti podzemních, dopravních, hornických a tunelářských prací, často se podílí na významných zakázkách v zahraničí. V současné době například pracuje na slovinských dálničních tunelech Tabor a Barnica nebo na výstavbě tunelu Karoliner na stockholmském městském okruhu Norra länken.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007