arrows Soutěže arrowsOcenění pro projektanta letišť
text a foto: redakce
číslo: 10/09
Ocenění pro projektanta letišť
Rada podvýboru pro vědu, výzkum, letectví a kosmonautiku při Hospodářském výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR udělovala v září ceny Osobnost českého letectví a Osobnost české kosmonautiky.
odeslat odeslat    tisk tisk

Zmínka o této události je v časopise Stavebnictví proto, že ocenění Osobnost českého letectví bylo uděleno architektu Aloisi Nikodemovi. Ten je autorem nebo spoluautorem řady návrhů, generelních řešení a projektů téměř všech civilních letišť na území České republiky, zejména pak letišť Praha-Ruzyně, Brno-Tuřany a Ostrava-Mošnov, včetně vojenských letišť operačních a záložních. Vzhledem k jeho vysoké odbornosti byl v roce 1979 se spolupracovníky vyslán na dlouhodobou expertní činnost do Iráku, kde probíhalo významné rozšíření letiště BIA (Bagdad International Airport). Z tohoto období lze zmínit i další návrhy letišť zpracované pod jeho vedením (v Karibské oblasti, Středním východě a v Africe).

V současnosti je Alois Nikodem odborným konzultantem v projektové inženýrsko obchodní firmě NIKODEM A PARTNER, spol. s r.o.

Alois Nikodem (vpravo) přebírá ocenění
¤ Alois Nikodem (vpravo) přebírá ocenění

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007