arrows Informační servis arrows Oprava a obnova staveb arrowsObnova vily Tugendhat z evropských prostředků
text a foto: redakce
číslo: 11-12/09
Obnova vily Tugendhat z evropských prostředků
Obnovu památkově chráněné vily Tugendhat, která je jako jediná česká stavba moderního umění zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, zaplatí město Brno zčásti z evropské dotace.
odeslat odeslat    tisk tisk

Podle náměstka brněnského primátora Ladislava Macka lze z unie čekat kolem 100 milionů Kč. Náklady na obnovu se odhadují na 160 milionů Kč. Město zároveň vybírá firmu, která obnovu vily včetně projektové dokumentace zajistí. Vypsalo soutěž, nabídky budou známy ve druhé polovině listopadu.

Památkově chráněné vila Tugendhat
¤ Památkově chráněné vila Tugendhat

Obnova vily Tugendhat se připravuje několik let. Vila je na seznamu kulturního dědictví UNESCO zapsaná od roku 2001 a o nutné obnově se mluví právě od té doby. Letos památkáři dali městu termíny, do kdy musí jednotlivé části vily, které jsou v havarijním stavu, opravit. První z nich mají být v pořádku příští rok. Podle Macka památkáři snad k sankcím nesáhnou, když uvidí pokroky. Doposud obnovu vily brzdily spory projektantů o podobu projektu obnovy brněnské památky. O věci několikrát protichůdně rozhodovaly soudy i antimonopolní úřad.

Porsche Center
¤ Praha má jedno z největších Porsche Center v celé střední Evropě. V novém Porsche Centru s prodejní plochou 2000 m2 návštěvníci naleznou až 12 vystavených nových modelů stuttgartské značky. Servisní zázemí pak disponuje deseti samostatnými pracovišti a je vybaveno nejmodernější diagnostikou a opravárenskou technikou.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007