arrows Soutěže arrows Materiály arrowsNový okenní profil Eforte - ideální volba pro pasivní domy
text: redakce
číslo: 04/2011
Nový okenní profil Eforte - ideální volba pro pasivní domy
Společnost Deceuninck nabízí jako první na českém trhu šestikomorové plastové okenní profily Eforte, které při použití běžné ocelové výztuhy poskytují řešení pro okna do pasivních domů.
odeslat odeslat    tisk tisk

Domy v pasivním standardu vyžadují okna, která splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na  okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů. Řešením je nový plastový šestikomorový okenní profil Eforte od společnosti Deceuninck, který při použití běžné ocelové výztuhy, vestavné hloubce 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem, a to pouhých 0,95 W/m²K. Při použití prosklení s tepelnou prostupností Ug = 0,6 W/m²K plastová okna z profilů Eforte spolehlivě splňují parametry pasivních domů. Pomocí speciálních skel lze dosáhnout dokonce hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem Uw = 0,66 W/m²K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami kladenými na pasivní domy.
Systém Eforte umožňuje zabudování skla v okenních křídlech do hloubky 20 mm, čímž je zaručena  optimální povrchová teplota v oblasti zasklívací lišty. Tento prvek je v oblasti otvorových výplní ojedinělý. Nové svařovatelné multifunkční těsnění řeší vyrovnávání nárazů, respektive těsnění skla na rámu, a spolehlivě tak chrání proti prudkému dešti či krupobití a velmi dobře izoluje proti hluku. K přednostem systému Eforte se řadí i velký výběr z více než 20 barev, které lze uplatnit jako oboustranné nebo jednostranné dekory, včetně 7 exkluzivních barev Titanium Plus, které dodávají plastovým oknům vzhled okna hliníkového. Nový profil Eforte splňuje požadavky státního programu Zelená úsporám a lze na něj žádat dotace.
Profilový systém Eforte staví na osvědčené technologii Inoutic. Je navržen tak, aby byl plně kompatibilní s ostatními profily a produkty Inoutic. Například zasklívací lišty a kování jsou identické s prvky Inoutic.
Díky vestavné hloubce 84 mm je možné použít profil Eforte jak v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Veškeré prvky, tj. použitý materiál PVC a ocelová výztuž systému Eforte, jsou plně recyklovatelné.

Více informací a seznam prodejců najdete na www.deceuninck.cz.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
tip: insurance working capital
© 2007