arrows Firemní blok arrowsNové spojení
redakce
číslo: 08/07
Nové spojení
odeslat odeslat    tisk tisk

O celé dva roky před plánovaným termínem bude zprovozněn klíčový pražský železniční uzel Nové spojení. První vlak by zde měl projet již na konci roku 2008 namísto původního termínu v roce 2010. Rychlejší dokončení Nového spojení umožnilo využití nových technologií a velmi efektivní koordinace prací mezi jednotlivými členy zhotovitele díla – sdružení Pražské spojení, vedeného společností Skanska DS. Investorem projektu je Správa železniční dopravní cesty, finanční prostředky jsou čerpány ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
„Provoz na všech částech Nového spojení bude zahájen na konci roku 2008, v následujícím roce budou probíhat jen dokončovací práce a drobné úpravy,“ uvedl Jan Mitlöhner ze společnosti Skanska DS.
Nové spojení Praha Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží – Libeň, Vysočany a Holešovice je rozsáhlý soubor prací, z nichž nejznámější jsou dva nové železniční tunely pod pražským Vítkovem. Výstavba Nového spojení a modernizace přilehlých tratí umožní začlenit železniční dopravu do systému integrované hromadné dopravy hlavního města Prahy a umožní propojení nejdůležitějších železničních koridorů.

Práce na železničním uzlu Nové spojení
¤ Práce na železničním uzlu Nové spojení

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007