arrows Informační servis arrowsNová centrála skupiny KUHN našla své místo v Čestlicích u Prahy
text redakce
číslo:
Nová centrála skupiny KUHN našla své místo v Čestlicích u Prahy
Nová česká centrála skupiny KUHN stojí v Čestlicích u Prahy. Moderní areál, který vyrostl hned u exitu 8 dálnice D1 za necelých deset měsíců, je sídlem pražských poboček společností KUHN-BOHEMIA (výhradní prodejce stavebních strojů Komatsu v ČR) a KUHN-MT (výhradní distributor automobilových hydraulických jeřábů Palfinger na českém trhu). Centrála nabízí kompletní obchodní sortiment stavebních strojů Komatsu i jeřábů Palfinger a veškeré poprodejní služby včetně rozšířeného servisu, provádění závažnějších oprav strojů v moderních dílenských zázemích a nabídky náhradních dílů.
odeslat odeslat    tisk tisk

"Po téměř 25 letech na trhu se společnost KUHN - BOHEMIA a hlavně její zákazníci dočkali důstojné vlastní centrály a pražské pobočky na velmi lukrativním a skvěle přístupném místě," uvedl ředitel společnosti KUHN - BOHEMIA Daniel Sys.

Stavební práce na nové centrále zahájila společnost Porr, která byla hlavním dodavatelem stavby, v polovině ledna loňského roku. Na konci prosince byla výstavba ukončena, o měsíc později si ji společnost KUHN - BOHEMIA převzala a během letošního února se kompletně přestěhovala ze svého dosavadního působiště v Praze 5 - Stodůlkách.

Středový komerčně administrativní objekt se servisní a provozní budovou z každé strany stojí na pozemku o rozloze více jak 16 tisíc metrů čtverečních. Administrativní budova i obslužné haly jsou založeny na pilotech, před výstavbou bylo zapotřebí zpevnit podloží vápennou stabilizací zeminy o rozloze 6 tisíc metrů čtverečních. Nosný systém objektu tvoří železobetonový prefabrikovaný skelet. Areál má v půdorysu zhruba tvar písmene "U". Ve středovém objektu se třemi nadzemními a jedním podzemním podlaží se nachází administrativní zázemí. Z východní strany přiléhá hala oprav a servisu stavebních strojů, ze západní pak montážní a kompletační dílna manipulační techniky.

Společnost Porr také postavila zezadu hlavní budovy samostatný přístřešek, který je ze tří stran opláštěný a slouží pro uložení věcí provozního charakteru. Nechybí ani plocha pro vystavení nabízených stavební strojů dobře viditelná  z dálnice a samozřejmostí je i parkoviště pro zákazníky a zaměstnance. Zajímavostí je, že na pozemku se nachází studna, kterou centrála používá jako zdroj vody.

Celková investice na vybudování areálu včetně částky za pořízení pozemku dosáhla 165 milionů korun.

 

 

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007