arrows Informační servis arrowsNerezové odvodnění plaveckých bazénů v Brně
text redakce
číslo:
Nerezové odvodnění plaveckých bazénů v Brně

· Bezpečné odvodnění mokrých ploch okolo bazénu s nerezovým žlabem RONN-MEA Compact v Brně Kohoutovicích
Areál Aquaparku v Brně v Kohoutovicích skrývá pod svou střechou tři oddělené vodní plochy bazénů. Mezi 25 metrovým plaveckým bazénem, rekreačním bazénem s vodními tryskami, chrliči a vířivkou a samostatným brouzdalištěm je velký pohyb osob.
odeslat odeslat    tisk tisk

Bezpečnost pohybu je jedním z klíčových kritérií pro řešení odvodnění. Cílem je, aby zůstávalo na podlaze co nejméně vody a z tohoto důvodu byl použit systém nerezových žlabů RONN-MEA.  Při alternativním řešení s použitím bodových vpustí  by voda musela urazit příliš dlouhou vzdálenost a velká plocha kolem bazénu by se komplikovaně spádovala.

V Brně projektant navrhl řešení s nerezovým systémem RONN-MEA Compact, který systémem žlabů umožnil jednoduše plochu spádovat v jednom směru. Integrovaný spád uvnitř žlabu zajistil rychlý odvod úkapových vod.  Úzký vyjímatelný rošt usnadňuje údržbu a zvyšuje hltnost.

Vzhledem k vysokým požadavkům na hygienu a z důvodu použití dezinfekčních látek, je materiál pro žlaby vyroben z chemicky odolné oceli třídy 316.

Návrh nerezového odvodnění řeší projektanti společnosti RONN-MEA vždy individuálně. Projekční servis RONN-MEA pomůže s návrhem řešení zdarma.

Autor: Ing. Jan Ochec, RONN Water Management, s.r.o.
Podrobné informace o řešení a servisu na www.ronn.cz.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007