arrows Soutěže arrowsNejlepší výrobce stavebnin roku 2009
foto a text: redakce
číslo: 04/09
Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009
Na konci března byl vyhlášen druhý ročník soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009.
odeslat odeslat    tisk tisk

Oproti loňské premiéře se nezměnila skupina vyhlašovatelů (Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a ÚRS PRAHA, a.s.) a beze změny zůstává i obsazení hlavního mediálního partnera soutěže – časopis Stavebnictví.
Výroba stavebnin byla do minulého roku mediálně značně opomíjenou oblastí stavebního podnikání („hmotaři“ stáli v pozadí stavebních firem, projektových kanceláří a architektonických ateliérů, které měly všechny hned několik soutěží, přehlídek, výstav atp.). Proto měl vloni vznik soutěže Nejlepší výrobce stavebnin velký ohlas a vítězné firmy dokázaly své ocenění náležitě propagovat.
„Posláním soutěže bylo prezentovat a zviditelnit výrobní firmy, provozy a závody průmyslu stavebních hmot v České republice s jejich progresivními a kvalitními výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl a ukázat odborné i laické veřejnosti, že i výroba stavebnin může být ohleduplná, šetrná a přitom moderní a energeticky úsporná,“ uvedl Michael Smola, tajemník Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR. „A tyto cíle jsou platné i pro letošní ročník soutěže. Stále je totiž třeba zdůrazňovat, že kvalitní stavba se neobejde nejen bez dobrého návrhu a zkušeného dodavatele, ale také nelze na vysoké úrovni stavět bez špičkových materiálů.“
Možná je výše formulované poslání soutěže ještě naléhavější v současné ekonomické situaci České republiky, kdy se pro stavební firmy i výrobce stavebnin radikálně transformuje trh (zmenšuje se, nebo se jeho potenciál přesouvá do zahraničí) a kvalitní využití marketingových prostředků je podstatnější než kdykoliv v minulosti.

Základní podmínky soutěže
Soutěž je určena pro všechny výrobce stavebních hmot a materiálů působící na území České republiky, jejichž výrobní zařízení splňují současné trendy moderní průmyslové výroby. Soutěží se ve dvou kategoriích: v kategorii firem s počtem zaměstnanců nad 100 pracovníků a v kategorii firem s počtem zaměstnanců pod 100 pracovníků. Hodnotitelská porota (složená ze členů SPS v ČR, ÚRS PRAHA, a.s. a zástupců TAZÚS Praha a MPO ČR) je při své činnosti povinna dodržovat stanovená kritéria soutěže. Vyhodnocení soutěže proběhne při Slavnostním vyhlášení výsledků soutěže a následně budou výsledky prezentovány i na vrcholné akci Dnů stavitelství a architektury 2009 v září v Praze.

Uzávěrka evidence přihlášek je v úterý 30. června 2009.

Veškeré další informace o soutěži včetně přihlášky jsou k dispozici webových adresách: http://hmoty.urspraha.cz/http://www.sps.cz, www.mpo.cz a http://www.casopisstavebnictvi.cz.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007