arrows Soutěže arrowsNejlepší realizace z cihlového systému POROTHERM 2007 - Cena společnosti Wienerberger ve výši 50 000 Kč
redakce
číslo: 10/07
Nejlepší realizace z cihlového systému POROTHERM 2007 - Cena společnosti Wienerberger ve výši 50 000 Kč
odeslat odeslat    tisk tisk

Stavba: rodinný dům
Lokalita stavby: Mařákova 136, Řevnice
Autor: Ing. arch. Ladislav Lábus AA – Architektonický ateliér: Prof. Ing. arch. Ladislav Lábus, Ing. arch. Mgr. Norbert Schmidt
Kontakt: Komunardů 5, 170 00 Praha 7

Hodnocení poroty:
Porota ocenila velmi citlivý přístup architekta ke stávajícímu pozemku, snahu o zachování co největšího množství už vzrostlé zeleně. Architektura je jednoduchá, přirozeně zakomponovaná do přírodního prostředí, má účelnou dispozici a velmi vytříbený architektonický výraz. Stavba splnila veškeré nároky investora. Z hlediska konstrukčního vhodně využívá kombinace cihlového systému POROTHERM a dalších konstrukcí a materiálů. Stavba splnila ve všech požadovaných kritériích soutěžní podmínky.

Další údaje:
Zastavěná plocha: 140,2 m2
Celkový obestavěný prostor: 805,3 m3
Počet nadzemních podlaží: 2
Počet podzemních podlaží: 0
Doba výstavby: 2004 - 2006
Datum kolaudace: 14.2.2006

Stavební parcela s krásným výhledem leží na křižovatce dvou ulic. Řešení rodinného domu je podřízeno snaze co nejméně zasáhnout do původní zahrady a přitom eliminovat nepříznivou severní orientaci pozemku. Dům je situován na místě původní chaty, kácení vzrostlé zeleně proto bylo minimální. Stavba se snaží co nejpřirozeněji včlenit do daného prostředí. Dům se z pohledu ze zahrady jeví spíše jako jednopodlažní než dvoupodlažní.


Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007