arrows Firemní blok arrowsNejasnosti kolem zateplování objektů v souvislosti s novou právní úpravou
text: Rockwool
číslo:
Nejasnosti kolem zateplování objektů v souvislosti s novou právní úpravou
Jedním ze základních požadavků EU na stavby je požární bezpečnost. Ačkoliv revize související normy „Požární bezpečnost staveb“ (ČSN 73 0810) proběhla v ČR již v roce 2005, stále se setkáváme s nejasnostmi ve způsobu aplikace jednotlivých druhů materiálů ve vnějších tepelně izolačních systémech budov.
odeslat odeslat    tisk tisk
Jde zejména o možnost aplikace pěnového expandovaného polystyrénu (EPS). I když byla v srpnu 2003 klasifikace stavebních hmot dle stupňů hořlavosti nahrazena klasifikací dle tříd reakce na oheň byla s ohledem na novou terminologii potřebná i novelizace normy ČSN 73 0810:2005. Změny související s hodnocením výrobků v reakci na oheň by se měly promítnout i do revizí ostatních norem řady 7308XX, a to zejména v souvislosti s nadcházející platností vyhlášky 23/2008 Sb. Bude precizováno, co platí podle současných norem. Lze zjednodušeně konstatovat, že EPS lze zatím používat na stávající bytové objekty do výšky 22,5 m. Na novostavby obytných budov s výškou objektu nad 9 m je třeba aplikovat pouze vnější tepelně izolační systémy na bázi minerální vlny nebo jiného izolačního materiálu třídy A1 nebo A2. Celý článek zde.Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007